Книжки по товарознавству

Упакування кондитерських виробів

Сирохман. Товарознавство пакувальних матеріалів і тари

Кондитерські вироби підприємств України за якістю не поступаються продукції зарубіжних виробників. Важливим спрямуванням зростання обсів виробництва та реалізації можна вважати поліпшення якості й зовнішнього вигляду упаковки кондитерських виробів.
Упаковка кондитерських виробів має забезпечувати індивідуальність, вражати своєю фантазією і сприяти швидкій реалізації товару. Із плівкових використовують індивідуальні, орієнтовані, а також ламіновані, металізовані та інші матеріали. Широкого розповсюдження набули комбіновані та багатошарові плівки. Створення комбінацій різних матеріалів відкриває широкі можливості їх модифікації для надання унікальних властивостей розробленої упаковки. Завдяки цьому вироби зберігають свої властивості більш тривалий період. За останній час при конструюванні багатошарових пакувальних матеріалів використовують металізацію полімерних плівок, наносячи дуже тонкий шар на їх поверхню.
Великі кондитерські підприємства мають у своєму складі спеціалізовані підрозділи, які професійно займаються поліпшенням упакування продукції. Постійно вдосконалюються конструкції упаковки, використовуються нові пакувальні матеріали і технології. Найбільш помітно зростає використання новітніх комбінованих і полімерних пакувальних матеріалів, особливо гнучких плівок. Пакувальні плівки для кондитерських виробів повинні мати багатофункціональні властивості:
• захищати кондитерські вироби від забруднення, механічних пошкоджень, злипання, висихання, окислення;
• забезпечувати жиро- і вологостійкість, антиадгезійні властивості;
• утворення відповідної упаковки, зварюваність, здатність отримувати певні форми тощо;
• адаптація до фасувального пакувального обладнання, технологічність при здійсненні пакувального процесу (антистатичні, ковзаючі властивості, міцність, жорсткість тощо).
Види плівок залежать від особливостей кондитерських виробів, типу обладнання, умов зберігання, транспортування та реалізації. Вітчизняні підприємства виготовляють пакувальні плівки та гнучкі матеріали для всіх видів кондитерських виробів. Для упакування більшості кондитерських виробів випускають сучасні біоксальноорієнтовані поліпропіленові плівки під торговою маркою БІЛАН:
• перламутрова — БІПАН-П, товщиною ЗО—40 мкм і густиною 21—28 г/м2 із зовнішніми термозварювальними шарами;
• прозора — БШАН-ПР, товщиною 15—40 мкм і густиною 13,7—36,5 г/м2 з термозварювальними шарами;
• металізована — БІПАН-М, товщиною 13—40 мкм і густиною 12—36,5 г/м2 з термозварювальними шарами.
Прозорі плівки БШАН-ПР і перламутрова БІПАН-П використовуються для пакування драже, дрібної карамелі, шоколадних батончиків і цукерок збільшеної форми, східних солодощів, пастило-мармеладних виробів, печива, крекерів, пряників, вафель, тортів, кексів тощо. Ці плівки мають меншу густину, ніж поліетиленові. Разом з тим міцність на розривання плівок БІПАН у 5- 6 разів вища. Тому показник плівки БІПАН товщиною 15 мкм рівноцінний поліетиленовій плівці товщиною 70—80 мкм. До того ж плівки БІПАН мають високу прозорість, блиск, зварюваність при 120—125 °С, добру жиро-, теплостійкість і високу вологонепроникність. Завдяки цим властивостям печиво здобне і пряники в такій упаковці можна зберігати 45 діб, крекер від 1 до 6 місяців.
Для упакування цукерок, ірису і карамелі випускають комбінований матеріал на основі металізованої плівки БІПАН-М і парафінованого паперу. Металізований шар забезпечує захист від вологи, проникнення сонячних променів і поліпшує зовнішній вигляд виробу. Парафінування запобігає проникненню жиру на папір і тому можна упаковувати гарячі вироби, наприклад ірис. Ці пакувальні матеріали використовують для загортання цукерок і карамелі «в перекрутку», «в саше», ірису — «в перекрутку» і «в замок».
Плівку ОПП, кашировану алюмінієвою фольгою (БШАН/ФАЛ),
можна використовувати для загортання кондитерських виробів на різних типах пакувальних машин «в затяжку», «в саше» і особливо загортання дорогих цукерок. Фольга алюмінієва комбінована з парафінованим папером застосовується для загортання карамелі і цукерок «у носок». Завдяки цим матеріалам поліпшується якість загортання, виключається прилипання і промаслювання етикеток цукерками, глазурованими різними типами глазурі.
Для вафель пропонується упаковка Екстрафан КХ і Екстрафан клм, що являють собою біоорієнтовану поліпропіленову плівку
металізовану у вакуумі алюмінієм (товщина 0,062 мкм)
Бельписька фірма UCB Films випустила для упакування кондитерських виробів технологічну плівку Пропафільм FFF Вона являє собою орієнтовану поліпропіленову основу (товщина 25—двостороннім покриттям: зовнішнім — блискучим акрилатним внутрішнім — технологічно легкоплавким. Плівка має високі захисні властивості, а при нагріванні може давати рівномірну усадку, що виключає утворення складок.
Металізована вакуумна упаковка, за літературними даними, суттєво збільшує строк придатності галет, виготовлених на імпортній пальмовій олії.

Ви бачите тільки 22% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.