Книжки по товарознавству

Упакування риби і морепродуктів

Сирохман. Товарознавство пакувальних матеріалів і тари

Сегмент ринку риби і морепродуктів постійно розвивається в умовах ринкової економіки. Така динаміка зростання обсягу і якості продукції диктує свої підходи і до упаковки. Вона повинна задовольняти вимоги виробника, продавця і покупця.
Фірма ЗАТ «Укрриба» поставляє в торговельну мережу оселедці і скумбрію холодного та гарячого копчення в полімерних ящиках по 5,8 і 10 кг. Кілька чорноморська холодного копчення фасується на поліпропіленові піддони під стретч-плівку.
Морську капусту фасують у полімерні прозорі, невеликого об'єму (140—300 г) контейнери і полімерні відра на 5 кг з яскраво синіми кришками.
Різні делікатеси, нарізані шматочками, випускають у вакуумній упаковці із картону, покритого фольгою. Це зручний вид упаковки, який відповідає вимогам торгівлі й купівельного попиту.
Риба у вакуумних пакетах без піддону зручна для споживача.
Пресерви випускають у полімерних контейнерах і відерках.
Оселедці, палтус, форель морожену пакують у пінопластові коробки з наступним укладанням у картонні ящики.
Деякі підприємства випускають солену і копчену рибу у вакуумній упаковці, що закупорюється термозварюванням, нарізані вироби — у «скін»-упаковці, ікру мойви і судака пастеризовані — у скляних банках типу «твіст-офф».
В Європі упаковані рибо- і морепродукти займають майже четверту частину ринку харчових продуктів, загальною кількістю 5 млрд одиниць. Частка консервів у жерстяних банках становить 65 % упаковки для риби в Європейських країнах і вона поступово збільшується.
Для виробництва банок компанія «Corns Packaging Plus» запропонувала поєднувати жерсть з полімерним покриттям. Вони стійкі при товаропросуванні, а жерсть з полімерним покриттям гарантує збереженість смакових якостей і свіжість продукту.
Нові жерстяні консервні банки для риби мають спеціальну кришку (EPOL), яка зручна і безпечна для відкривання.
Запропоновано новий вид упаковки для рибних консервів — легко відкриваюча система закупорювання, яка дозволяє здійснювати стерилізацію консервів. Упаковка відрізняється міцністю і легкістю. Матеріал упаковки може використовуватися повторно.
«Protact» — матеріал з полімерним покриттям, який можна удосконалювати. Полімерне покриття на основі поліетилентере- фталату добре характеризує упаковку і гарантує безпеку продукту.

Ви бачите тільки 38% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.