Книжки по товарознавству

4 weeks gestation

Особливості упакування окремих груп непродовольчих товарів

Сирохман. Товарознавство пакувальних матеріалів і тари

Упакування косметичної продукції
При упакуванні косметичної продукції важливим є вибір матеріалу для виготовлення упаковки, її об'єм, місткість та інші чинники. Пакувальна одиниця товару складається із споживчої тари (баночка, туба, флакон) і футляра (картонна упаковка), але споживчу тару для косметичної продукції переважно називають упаковкою.
Об'єм упаковки для косметичної продукції повинен бути таким, щоб споживач мав можливість використати цю продукцію протягом строку її придатності.
При визначенні оптимального розміру упаковки косметичних виробів необхідно враховувати такі фактори: масу порції крему при одноразовому використанні, рекомендації щодо застосування, тривалість курсу застосування; термін придатності крему.
Упаковку вітчизняних кремів уніфіковано за розмірами. Переважно використовується однакова за місткістю упаковка для кремів різних за призначенням, місцем нанесення, частотою використання та нормам витрат.
Після відкривання упаковки з кремом і при використанні в нього попадають бактерії у кількості, яка прямо пропорційна діаметру отвору і ступеню взаємодії з руками людини в процесі вилучення крему. Тому упаковка крему в тубі має перевагу над баночками з широким отвором, а флакон з диспенсером (для дозованого споживання) — над звичайним флаконом. Зараз створюються капсульовані косметичні препарати (капсули, ампули) для одноразового використання малих порцій крему дискретно у міру потреби.
Упаковка косметичних кремів, поряд з різними функціями, володіє інформативністю, тобто є носієм маркування. Косметичні товари безпосередньо контактують з організмом людини, і тому інформація про них бажана більш детальна та чітка.
Для фасування багатьох парфумерно-косметичних виробів усе більше використовують вертикальні туби, які мають ряд переваг, зокрема функціональність і декоративність. Вони обмежують доступ повітря до препарату і порівняно дешеві.
Популярною вважається економічна упаковка, яка передбачає використання поліетиленової м'якої тари, замість твердої або фасування косметичних засобів у флакони, туби, зроблені із порівняно дешевих матеріалів з мінімальним дизайном.
Усе більшого поширення набуває виробництво дрібної тари — до 50 мл.
Підбір упаковки в основному залежить від властивостей косметичної продукції, яка буде контактувати з упаковкою. Наприклад, фарби для волосся упаковують у газонепроникні матеріали — переважно металеві туби, оскільки кисень повітря легко окислює інгредієнти, які входять до складу барвника. У випадку упакування продуктів, що містять леткі розчинники, спеціалісти рекомендують використовувати спеціальні марки поліетилену високої густини, який інертний до цих продуктів і відносно непроникний. Засоби догляду за шкірою з легкоокислювальними біологічно активними компонентами повинні бути надійно захищені від світла і різкого перепаду температур повітря. Для зберігання такої косметики використовують флакони і різноманітні баночки із поліпропілену. Для упакування шампунів, піномиючих засобів, а також лосьйонів і гелів часто використовують упаковку із ПЕТ.
Скло використовується для виготовлення елітної упаковки переважно дорогих сортів парфумерії і косметики. Найбільшим попитом користується молочно-біле — онікс (Pond's), а також безкольорове матове («срібна лінія» і «золота лінія») скло.
Усе більшої популярності набувають композиційні матеріали, що дозволяє отримувати упаковку з новими властивостями. Наприклад, багатошарові полімерні туби знайшли широке використання для зубних паст. Вони забезпечують тривале зберігання аромату в упаковці. Використання натуральних олій і жирів у складі товару вимагає упаковки з підвищеними бар'єрними властивостями.
За результатами досліджень польських споживачів, для одного і того самого крему 32,1 % опитаних надали перевагу полімерній тарі, 29 % — скляній, 20,6 % — полімерні туби. Металева упаковка (туби і коробочки) користуються попитом у 1,5 % респондентів.
Результати досліджень показали, що жінки після 35 років надають перевагу скляній тарі — 44 %, полімерній упаковці 30% і дуже рідко полімерні туби — 12%. У віковій групі до 35 років результати були протилежними: близько 20 % опитаних надають перевагу скляній тарі для косметики, понад 30 % — полімерній і 25 % — тубам.
Від конструкції упаковки залежить кількість консервантів, що додаються у косметичний засіб. Наприклад, у баночках цей засіб найменш захищений від дії довкілля, тому косметика в такій тарі повинна мати відповідний захист за допомогою консервантів. Також бажано використати захисну мембрану або плівку зі спеціальної фольги, яка захистить косметику до часу її першого використання. Більш оптимальним можна вважати випуск косметики в тубах або упаковці з дозаторами. У тубах обмежується контакт косметичного засобу з довкіллям. У них можна випускати різні види косметичної продукції і вони дешевші порівняно з іншими видами упаковки. Дозатори видають певну невелику кількість засобу, і тільки ця його частина безпосередньо контактує з повітрям.
Недорога косметика для молоді краще реалізується в тубах і флаконах з дозаторами, а косметичні препарати середнього цінового сегмента — у полімерних або скляних баночках.
Для ексклюзивної косметики перевага надається класичній упаковці із скла і картону.
При підборі форми враховують особливості фасування і маркування. В'язкі засоби — шампуні, бальзами, гелі для дзшіу не бажано фасувати у високі флакони. Конструкція флаконів із жорстких матеріалів, не доповнених насадками-дозаторами, повинна бути достатньо плоскою, яка легко стискується для видавлювання косметичного засобу. Перспективною вважають економічну упаковку «Доу-пак».
При розрахунку розміру упаковки для косметичної продукції враховують масу порції при одноразовому використанні, рекомендації щодо частоти використання, тривалості курсу використання, строку придатності.
Упаковка мінімальних розмірів дозволяє виробнику додавати в продукцію консерванти в меншій кількості.
У літературі наводяться дані про раціональні розміри упаковки для кремів різного призначення (табл. 15.1).
Останнім часом значного поширення набула мінімальна упаковка місикістю 10—15 мл, вона може бути тестером, пробною дозою або дорожнім засобом.

Ви бачите тільки 32% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.