Книжки по товарознавству

Утилізація полімерної упаковки

Сирохман. Товарознавство пакувальних матеріалів і тари

Полімери становлять вагому і все зростаючу частку у виготовленні пакувальних матеріалів. їх використання негативно впливає на довкілля. Це пов'язано з тим, що в основному полімерні матеріали виробляються із природно-невідновлюючої сировини: нафти і газів. їх запаси помітно вичерпуються, тому виникає необхідність у використанні полімерів, які б виготовлялися із природно-відновлюючих джерел сировини, наприклад дерев, рослин тощо.
Важливим фактором, який впливає на погіршення екологічної остановки, є повільний темп асиміляції відходів полімерних матеріалів при воробництві і після використання. Приблизно протягом оО років під Дією світла, тепла, вологи і мікроорганізмів полімерний матеріал може деградувати настільки, що його компоненти будуть засвоєні природою.
Всесвітня організація GREENPECE веде боротьбу проте застосування полівініхлориду, оскільки залишки мономеру, які в ньому містяться, канцерогенні. Звалище полівініхлорвду — екологічна бомба повільної дії. У Німеччині щорічно на звалище вивозиться не менше 300 т кадмію у вигляді використаних упаковок екологічної точки зору, краще використовувати в упаковках харчових продуктів полімерні пластифікатори, міграція яких в упаковании продукт у 20 разів менша, ніж, наприклад, ефірів адипінової кислоти. Тобто поліолефіни містять менше пластифікаторів, ніж полівініхлорид.
Шкідливі екологічні наслідки використаних упаковок харчової продукції на довкілля можна знизити різними способами- збиранням і вторинною переробкою використаних упаковок традиційними способами, застосуванням полімерних композицій здатних переходити в розчин і підлягати вторинній переробці' розробкою 1 використанням біорозкладувальних полімерних матеріалів. Також запропоновано використовувати спеціальні нешкідливі речовини, які наносять на поверхню готових до вживання продуктів або напівфабрикатів, що виконують роль захисних упаковок. Дослідженнями Академії прикладної біотехнології (м. Москва) встановлено, що застосування покриття із водних дисперсш полімеру на сирах порівняно з традиційними дозволяє знизити трудові затрати виготовлення сиру на 10 %, скоротити втрати продукції на 2 % і отримати суттєвий економічний ефект
До складу речовин, які виконують роль захисних упаковок можуть також входити натуральні органічні сполуки типу целюлози або протеїнів. Нанесення їх здійснюється напилюванням «набризкуванням» або «занурюванням» у розчин. Після приготування страви плівку можна не видаляти, оскільки вона їстівна ведеться пошук шляхів ефективного використання вторинних полімерів із використаних упаковок.

Ви бачите тільки 34% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.