Книжки по товарознавству

Застосування посадок з гарантованим зазором

Дудніков. Основи стандартизації, допуски, посадки і технічні вимірювання

Посадки із зазором призначаються дія рухомих і нерухомих з'єднань. У рухомих з'єднаннях зазор забезпечує свободу перемі­щення, розміщення шару мастила, компенсації температурних де­формацій, а також компенсації відхилень форми і розташування поверхонь, помилок складання тощо.
Для важливіших з'єднань, які повинні працювати в умовах рідинного тертя, зазори підраховують на основі гідродинамічної теорії змащування.
У випадках, коли допускається робота з'єднання в умовах напіврідинного, напівсухого і сухого тертя, посадки найчастіше вибира­ють за аналогією з посадками відомих і добре працюючих з'єднань. У нерухомих з'єднаннях посадки із зазором застосовуються для за­безпечення безперешкодного складання деталей. їх відносна неру­хомість забезпечується за допомогою додаткового кріплення шпон­ками, гвинтами, тощо. Посадки для нерухомого з'єднання вибира­ються таким чином, щоб зазор Smin забезпечував компенсацію від­хилень форми і розміщення сполучених поверхонь. Найбільший за­зор Smax у повадках нерухомих з'єднань визначається з допустимо­го ексцентрисіту l або зміщення осей сполучних деталей. При цьо­му потрібно додержуватись такої умови:


де RzD, Rzd, RaD, Rad - параметри шорсткості поверхні отвору і вала.

Ви бачите тільки 20% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.