Книжки по товарознавству

Суть селективного складання

Дудніков. Основи стандартизації, допуски, посадки і технічні вимірювання

На практиці часто виникає потреба виготовити деталі з такою точністю, якої не можна досягти, або при досягненні якої деталі бу­дуть дорогими (неекономічними). Так, зазор у плунжерній парі па­ливного насоса повинен бути в межах 1...3 мкм. Це значить, що то­чність обробки плунжера повинна бути в 7 разів, а втулка - в 10 разів вищою, ніж за 6-м квалітетом.
Для забезпечення такої точності жоден із наявних технологіч­них процесів не буде економічним. Тому у виробництві застосову­ється селективне складання, яке дало змогу одержати посадки під­вищеної точності.
Селективне складання застосовується і тоді, коли потрібно під­вищити точність з'єднання без зменшення допусків на обробку сполучуваних деталей, а також і в тому випадку, коли потрібно розширити допуски - від розрахункових до економічно доцільних при додержанні заданої точності.
Суть селективного складання полягає в тому, що деталі з'єднання розсортовують на групи, а потім з'єднують деталі одно­йменних груп.
У з'єднанні гільза циліндрів-поршень двигуна Д-75 зазор, згідно з технічними умовами, має бути в межах 0,19...0,23 мм. На рис. 11.1. зображено схему полів допусків цього з'єднання.

Ви бачите тільки 31% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.