Книжки по товарознавству

Допуски і посадки конічних з'єднань

Дудніков. Основи стандартизації, допуски, посадки і технічні вимірювання

Широке розповсюдження конічних з'єднань зумовлено такими їх позитивними властивостями: висока герметичність і міцність з'єд­нання; можливість фіксувати взаємне положення двох деталей і в ра­діальному, і в осьовому напрямах, забезпечуючи необхідний зазор або натяг; здатність конічної пари до швидкого розбирання і скла­дання без пошкодження поверхонь елементів з'єднання; самоцентрованість.
Розрізняють такі види конічних з'єднань: нерухомі (з натягом), щільні (з можливістю ковзання) і рухомі (із зазором).
Нерухомі з'єднання використовуються для передачі крутних моментів. Нерухомість забезпечується силою тертя між сполучени­ми поверхнями. Сила тертя регулюється натягом, який досягається затягуванням або запресуванням зовнішнього конуса у внутрішній. При великих навантаженнях, при відносно малому натязі, при віб­раціях у нерухомому конічному з'єднанні передбачаються шпонки. Наприклад: з'єднання фланцевих муфт з порожніми і суцільними валами.
Щільні з'єднання застосовуються для забезпечення герметизації. Посадка забезпечується притиркою з'єднуваних деталей. Ці з'єд­нання використовуються у двигунах для посадки клапана у сідло, у жиклерах карбюраторів, тощо.
Відносне обертання або зазор між деталями забезпечують рухо­мі з'єднання, які характеризуються точним центруванням, можливі­стю компенсації спрацювання деталей за рахунок її переміщення вздовж осі (наприклад, у конічних підшипниках верстатів, в регу­люючих пристроях тощо).

Ви бачите тільки 36% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.