Книжки по товарознавству

Допуски і посадки шліцьових з'єднань з прямобічним профілем

Дудніков. Основи стандартизації, допуски, посадки і технічні вимірювання

Шліцьові з'єднання застосовуються для передачі великих крутних моментів і забезпечення більшої якості співвісності з'єднуваних деталей. У машинобудуванні застосовують з'єднання трьох видів: з прямобічним, евольвентним і трикутним профілем. Найдосконалішими вважаються евольвенті шліцьові з'єднання, але їх виготовляти складніше, ніж прямобічні. Трикутні з'єднання за­стосовують при малих навантаженнях.
Основні параметри прямобічних шліцьових з'єднань такі: зов­нішній D і внутрішній d діаметри шліцьових валів і втулок; число Z шліців; ширина шліців і западин b.
Залежно від крутного моменту, який передається, встановлено три типи з'єднань: легкої, середньої і важкої серії.
На прямобічні шліцьові з'єднання встановлено стандарт ГОСТ П 309-80, (СТ СЕВ 188-75).
Основні норми взаємозамінності, з'єднання шліцьові прямобічні. Розміри (табл.14.7).
Таблиця 14.7. Розміри прямобічних шліцьових з'єднань, мм.


Один із показників точності шліцьових з'єднань - це концентричність сполучених деталей, яка забезпечується співвісністю центрувальних поверхонь валів і втулок. У шліцьових з'єднаннях з прямобічним профілем застосовуються три способи відносного центрування за зовнішнім D і внутрішнім d діаметрами та бічними поверхнями шліців b (рис. 14.5).

Ви бачите тільки 30% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.