Книжки по товарознавству

Експлуатаційні вимоги до зубчастих передач

Дудніков. Основи стандартизації, допуски, посадки і технічні вимірювання

Зубчасті передачі широко застосовуються у приладо- і машинобу­дуванні. Вони дають змогу забезпечити узгодженість і безшумність обертання валів, високу точність роботи кінематичних ланцюгів. За­лежно від розміщення осей зубчасті передачі підрозділяються на ци­ліндричні, конічні, гвинтові, гіпоїдні, черв'ячні і спіралеподібні.
Циліндричні зубчасті колеса (осі паралельні) бувають з прями­ми, косими і шевронними зубами. Профіль зубів можна окреслити евольвентою, циклоїдною та іншими кривими. Широкого розпо­всюдження набули передачі з евольвентним зачепленням, яке за­пропонував Л. Сйлер у 1854 р.
Радянський учений М. Л. Новиков запропонував передачі з но­вими коловими профілями зубів коліс. На відміну від евольвентних профілів у передачах Новикова профілі зубів коліс утворено дугами кола або близькими до них плавними кривими.

Ви бачите тільки 30% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.