Книжки по товарознавству

Теоретико-ймовірнісний метод розрахунку розмірних ланцюгів

Дудніков. Основи стандартизації, допуски, посадки і технічні вимірювання

В основі цього методу лежить відоме положення теорії ймо­вірностей: сполучення найбільших збільшуючих і найменших зменшуючих розмірів буває рідше, ніж середніх. Внаслідок цього мож­ливий процент розмірних ланцюгів з відхиленнями замикаючої ланки, які виходять за межі потрібного допуску, є незначним. На­приклад, при числі ланок у механізмі n = 10 і денній програмі 1 млн. штук найгірше сполучення зустрічатиметься в середньому один раз у 10-15 тис. років. Це означає, що можна розширити допу­ски на ланки, ризикуючи не одержати граничних значень замикаю­чої ланки.
Теоретико-ймовірносний метод розрахунку розмірних ланцюгів містить пряму та обернену задачу такого самого змісту, як і для ме­тоду "максимум-мінімум".
Обернена задача. Розмір замикаючої ланки можна розглядати як складну випадкову подію, що залежить від простих випадкових по­дій - розмірів складових ланок. На цій підставі можна визначити середньоквадратичне відхилення замикаючої ланки:


де σAi- середньоквадратичне відхилення складових ланок.

Ви бачите тільки 37% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.