Книжки по товарознавству

Метод компенсації

Дудніков. Основи стандартизації, допуски, посадки і технічні вимірювання

Вибір методу компенсації залежить від конструктивної схеми механізму. Суть цього методу полягає у тому, що у розмірний лан­цюг вводиться спеціальна ланка - компенсатор, завдяки якому складові ланки можна виготовляти з розширеними допусками. За­стосовувані способи компенсації діляться на технологічні (пригонка) і конструктивні (селективне складання і регулювання).
Спосіб пригонки застосовується, як правило, в індивідуальному і дрібносерійному виробництві. Суть цього способу полягає у тому, що точність замикаючої ланки досягається за допомогою додатко­вої обробки однієї із складових ланок під час складання. При цьому на всі складові ланки, які є економічними для даного виробництва, встановлюються допуски.
Величину компенсації можна визначити за такою формулою:

де

сума розширених допусків складових ланок
Видалити величину компенсації з розмірного ланцюга можна змінивши величину компенсуючої ланки. Компенсатором обирають таку складову ланку, яка не була б спільною для декількох розмір­них ланцюгів.
Недоліки способу пригонки: технологічним компенсатором мо­же бути лише легкознімна деталь; збільшується трудомісткість під­гінних робіт; немає повної взаємозамінності.
Різновидом способу пригонки є спосіб спільної обробки деталей у попередньому вигляді, який застосовується для забезпечення ви­сокої точності замикаючої ланки. Але цей спосіб економічно неви­гідний.

Ви бачите тільки 35% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.