Книжки по товарознавству

Розрахунок допусків на міжцентрові відстані

Дудніков. Основи стандартизації, допуски, посадки і технічні вимірювання

У машинобудуванні широко використовуються кріплення у ви­гляді болтів, шпильок та ін. Тому велике значення має правильне призначення допуску на міжцентрові відстані (осі циліндрів потрі­бно скоординувати із серединами шатунних шийок колінчастих ва­лів, ocі шпильок блоку циліндрів - з осями отворів головки блоку).
Завдання розрахунку допусків на міжцентрові відстані - вста­новити залежність між зазором і допусками на міжцентрові відстані.
Розглянемо співвідношення між зазором S і величиною неспівосності вала і отвору е (рис. 18.7). Розмірний ланцюг матиме такий вигляд:


але D - d = S, тому після перетворення можна записати е = 0,55. Оскільки в основу розрахунку береться мінімальний зазор, то


Щоб знайти залежність між зазором і допусками на міжцентрові відстані, розглянемо з'єднання двох деталей за допомогою болтів (рис. 18.8).
При з'єднанні деталей болтами відстань між осями може зміню­ватися від Zmax до Lmin (рис. 18.8, а). Можна записати:


Для протилежних граничних значень (рис. 18.8 б) маємо:

Ви бачите тільки 40% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.