Книжки по товарознавству

Засоби вимірювання кутів і конусів

Дудніков. Основи стандартизації, допуски, посадки і технічні вимірювання

Для вимірювання кутів і конусів застосовуються транспортирні та універсальні кутоміри, синусні лінійки універсальні ділильні го­ловки.
Транспортирним кутоміром (рис. 22.31) вимірюють зовнішні кути від 0° до 180°. Основні частини кутоміра - напівдиск 1 з двома лінійками 2 і 3. Лінійку 2 жорстко з'єднано з напівдиском 1, а лі­нійка 3 може обертатися навколо вісі 4 разом із сектором 5, на яко­му закріплено ноніус 6. Точне встановлення за ноніусом виконуєть­ся мікрометричним гвинтом 7, Лінійка 3 закріплюється гвинтом 8. Застосовуючи додатковий косинець 9, можна виміряти зовнішні ку­ти від 0 до 90°.
Ціна поділки транспортирного кутоміра становить 2' і 5'. Похиб­ка показань кутоміра не повинна перевищувати ±2 ' і ±5 '.
Вимірювання кутів транспортирним кутоміром (рис. 22.32) ви­конується таким чином. Поверхні вимірювальної деталі розміщу­ють між вимірювальними поверхнями лінійок. Одну поверхню (грань) щільно притискують до рухомої лінійки за допомогою мік­рометричного гвинта. Потім закріплюють рухому лінійку і прово­дять відлік за шкалою і ноніусом.
При вимірюванні кутів до 90° відлік проводиться безпосередньо за шкалою і ноніусом. Якщо вимірюється кутів понад 90°, то до відліку за кутоміром потрібно додати 90°.

Ви бачите тільки 30% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.