Книжки по товарознавству

Методи і засоби контролю різьби

Дудніков. Основи стандартизації, допуски, посадки і технічні вимірювання

Контроль точності циліндричної різьби проводять диференційо­ваним і комплексним методами.
При диференційованому методі контролю окремо перевіряють кожний параметр різьби; середній діаметр, крок і половину кута профілю. Цей метод дуже трудомісткий.
При комплексному методі одночасно контролюють середній ді­аметр, крок, половину кута профілю, внутрішній і зовнішній діаме­три. Контроль здійснюють граничними калібрами (рис. 23.1). Різь­бові калібри мають прохідну (ПР) і непрохідну (НЕ) сторони. Про­хідні різьбові пробки мають повний профіль різьби і більшу довжину.
Непрохідні різьбові пробки мають укорочені профіль і дов­жину, що усуває вплив похибки кута профілю і кроку при контролі середнього діаметра різьби. Непрохідне кільце також коротше і має посередині виточку. Кільця бувають нерегульовані (суцільні) і ре­гульовані.


Прохідна сторона (ПР) різьбових калібрів при вгвинчуванні по­винна вільно згвинчуватися з поверхнею, яка перевіряється, конт­рольованого розміру (рис. 23.2), а непрохідна сторона (НЕ) не по­винна з нею згвинчуватися. Допускається згвинчування на одну - дві нитки з торця деталі.

Ви бачите тільки 26% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.