Книжки по товарознавству

Засоби контролю деталей шпонкових і шліцьових з'єднань

Дудніков. Основи стандартизації, допуски, посадки і технічні вимірювання

Розміри шпонкових з'єднань в індивідуальному виробництві пе­ревіряються універсальним вимірювальним інструментом, а в ма­совому і великосерійному виробництвах - спеціальними калібрами (рис. 23.8). Ширина пазів перевіряється пластинами, які мають про­хідну і непрохідну сторони (рис. 23.8, а). Розмір (D + t2) контролю­ється пробкою із ступінчастою шпонкою (рис. 23.8, б), а глибина пазів валу (розмір t1) - кільцевим калібром, який має стержень з прохідним і непрохідним виступом (рис. 23.8, г). Симетричність розміщення пазів відносно осьової площини перевіряється у втулки пробкою із шпонкою (рис. 23.8, в), а у вала накладною призмою з контрольним стержнем.


Контроль шліцьових з'єднань виконують комплексними прохід­ними калібрами і універсальними вимірювальними засобами.
Зовнішній діаметр валу, внутрішній діаметр втулки, товщину шліців валу і ширину впадин отвору контролюють диференційова­но за допомогою гладких граничних калібрів та універсальних за­собів вимірювань.
Засоби і методи вимірювання зовнішнього діаметра шліцьової втулки в основному застосовуються ті ж, що і при контролі гладких валів та отворів.

Ви бачите тільки 30% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.