Книжки по товарознавству

Вуглецеві сталі. Класифікація та характеристика видів

Оснач. Товарознавство

Вуглецеві конструкційні сталі діляться на якісні і зви­чайної якості.
Якісні сталі характеризуються зниженим вмістом шкідливих домішок. Ці сталі виплавляються киснево-конвертерним спосо­бом, а також у мартенівських або електричних печах і застосову­ються для виготовлення найбільш відповідальних деталей ма­шин: колінчатих валів, шатунів двигунів, різноманітних деталей машин і механізмів, корпусів приладів і апаратів, зубчатих коліс і т. ін. Ці сталі випускаються таких марок: 08, 10, 15, 20, 25, 30, 35, 40, 45, 50, 55, 60, 65, 70, 75, 80 і 85. Цифри показують середній вміст вуглецю в сотих частках відсотка.
Низьковуглецеві сталі (0,3% С) мають невисоку міцність, їх застосовують для виготовлення невідповідальних деталей (шай­би, прокладки, змійовики, елементи зварних конструкцій, штам­пувальних виробів). Ці ж сталі після поверхневого зміцнення (цементації) використовуються для виробництва деталей, що працюють в умовах підвищеного зносу (колінчаті вали, штовхачі клапанів двигунів внутрішнього згорання).
Середньовуглецеві сталі (від 0,3 % до 0,55 %), що поєднують міцність і пластичність, застосовуються для виготовлення різно­манітних деталей у всіх галузях машинобудування (колінчаті ва­ли, шатуни, шестерні, деталі машин і т. ін.).

Ви бачите тільки 26% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.