Книжки по товарознавству

Класифікація і маркірування лакофарбових матеріалів

Оснач. Товарознавство

Виготовлені промисловістю лакофарбові матеріали класифікуються:
за видом ЛФМ;
за плівкоутворювачем;
за призначенням.
Ці ж ознаки покладені в основу маркування лакофарбових матеріалів. Класифікація лакофарбових матеріалів наведена на рис. 12.1.
За видом лакофарбові матеріали діляться на: лаки, фарби, емалі, ґрунтовки, шпаклівки.
Лаки — це розчин плівкоутворюючої речовини в розчиннику. Вони використовуються як обробні матеріали, електроізоляційні, захисні, для нанесення малюнків на кераміці, склі. Розрізняють синтетичні лаки, нітролаки, бітумні лаки.
Фарби: олійні, алкідні (гліфталеві, пентафталеві), феноло- формальдегідні, порошкові.
Оліфа: оксоль — 55% олії, 45% бензину; алкідні оліфи — 50% олій, 50% уайт-спіриту; комбіновані — 60% різноманітних масел, 40% уайт-спіриту.
При маркіровці види оліфи позначаються цифрами:
— натуральна;
— оксоль;
— гліфталева;
— пентафталева;
— комбінована.
Ґрунтовки — суміш пігменту з наповнювачем у плівко-утворювачі. Є основою для лакофарбового покриття. Забезпе­чують адгезію лакофарбового покриття з поверхнею, яку фар­бують.
Шпаклівки — суміш пігменту з наповнювачем у плівко-утворювачі. Густа, в'язка маса, призначена для заповнення нерівнос­тей, вирівнювання поверхні.
Емалі (лакові фарби) одержують розтиранням пігменту з лаком. Найчастіше застосовуються в машинобудуванні, електротехніці, деревообробній промисловості. Виділяють такі види емалей:
нітроемалі;
масляні емалі;
синтетичні емалі.

Принцип маркування ЛФМ. У позначенні марки ЛФМ вказу­ється його назва («ґрунтівка», «шпаклівка», «фарба» і т.ін.); ско­рочена назва основного компоненту — плівкоутворюючої речо­вини; переважне значення матеріалу (для фарб числове позна­чення від 1—9, для ґрунтовок — 0; для шпаклівок — 00); поряд­ковий номер і його колір.
За плівкоутворювачем. Якщо плівкоутворювачі одержані на основі синтетичних смол, то вони мають таке позначення:
ГФ — гліфталеві;
ПФ — пентафталеві;
ХВ — перхлорвінілові;
ФЛ — феноло-формальдегідні;

Ви бачите тільки 61% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.