Книжки по товарознавству

Скло і скловироби

Оснач. Товарознавство

Скло — це аморфний прозорий матеріал, який одер­жують охолодженням розплавленої мінеральної суміші. В залеж­ності від шихти і технології виробництва одержують різні скло- матеріали і вироби.
Основу скла становлять неорганічні окисли, які містяться в кварцовому піску, кварцитах або піщаниках, мирабліті (кальци­нована сода), поташі або в калієвій селітрі, крейді, вапняку і т. ін.
У процесі підготовки шихти сировинні матеріали висушують­ся, подрібнюються, дозуються, перемішуються; завантажуються в спеціальні печі для варіння скла. Температура варіння скла 1500—1600°С. При температурі 1100—1400°С шихта переходить в пластичний стан і при температурі 1500—1600°С очищується від різноманітних газових і повітряних включень. При цій темпе­ратурі проходить освітлення скла завдяки введенню спеціальних домішок (миш'яку, селітри). Для одержання кольорового скла до складу шихти вводять барвники: окисли міді, хрому, заліза, мар­ганцю, кобальту та інших металів.

Ви бачите тільки 37% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.