Книжки по товарознавству

Основні властивості та класифікація деревини

Оснач. Товарознавство

Деревина є дуже цінним будівельним матеріалом, що володіє такими позитивними властивостями, як висока міц­ність, невелика щільність, низька теплопровідність, достат­ня стійкість до агресивного середовища, вона легко обробляє­ться.
Але поряд з тим деревина має і ряд недоліків: неоднорідність будови і властивостей уздовж і впоперек волокна, зміна форми при зміні вологості, здатність до загоряння і загнивання, зміна міцності залежно від дефектів. Для підвищення якості і довговіч­ності деревину просочують синтетичними полімерами і різнома­нітними клеями.
До складу деревини входить целюлоза (40—50%), лігнин (20—30%), геміцелюлоза (20—30%), смоли (3—8%) золостворюючі речовини. З деревини виготовляють різні дерев'яні вироби і матеріали, а також целюлозу, етиловий і бутиловий спирт, па­пір, картон, органічні кислоти, каніфоль й інше. Із стружки і тир­си одержують пресовані плити, дошки тощо.

Ви бачите тільки 29% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.