Книжки по товарознавству

Підсолоджувачі

Сирохман. Товарознавство харчових продуктів функціонального призначення

Заслуговує на увагу рослина Stevia rebaudiana Betroni (медова трава, двулисник солодкий) з природною солодкістю. Стевія - одна із цінних культур, що сприяє підвищення біоенергетичних можливостей організму людини, дозволяє вести активний спосіб життя.
Листя стевії містить комплекс дитерпенових глікозидів невуглеводної природи, які отримали загальну назву «стевіозид», який у 250—300 разів перевершує за солодкістю цукрозу.
Листя стевії містять і інші компоненти, що забезпечують ш лікувально- профілактичні й оздоровчі властивості: флавоноїди, водорозчинні хлорофіли і ксантофіли, оксикоричні кислоти, незамінні амінокислоти, мінеральні речовини, вітаміни А, С, Е, К, Р. ..
Стевіозидний порошок має максимальну антиоксидантну активність (табл. 4.1 і), вищу від меду і хмелю (табл. 4.14).
Антиоксидантна активність (АОА) встановлюється за стандартними речовинами— рутином і дигідрокверцитином.
Стевіозидний порошок має наступні якісні параметри: колір — солом'яний, смак солодкий з невеликим рослинним присмаком, без запаху, консистенція — однорідний аморфний порошок, без конгломератів.
Підсолоджувач на основі стевії рекомендується в дієтичному харчуванні з метою профілактики й лікування цукрового діабету 1 і 2 типів, ожиріння, гіпертонічної хвороби, серцево-судинної системи та інших захворювань.
Таблиця 4.13
Антиоксидантна активність (АОА) продуктів переробки стевії (стандартна речовина — кверцитин)

Ви бачите тільки 28% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.