Книжки по товарознавству

Оцінка безпечності і стандартизація біологічно активних добавок до їжі

Сирохман. Товарознавство харчових продуктів функціонального призначення

Розробка і широке практичне застосування БАД до їжі, як джерело дефіцитних у харчовому раціоні природних БАР, є важливою частиною оптимізації харчування населення. Використання ефективних і безпечних БАД дозволяє підвищити опірність організму до негативного впливу, поліпшити якість життя людини. Серед зареєстрованих БАД вітчизняного і зарубіжного виробництва половина приходиться на БАД, які містять компоненти рослинного походження.
Оцінка безпечності і ефективності БАД є основним завданням експертизи й реєстрації даного виду продукції.
Токсичність БАД рослинного походження пов'язана як з їх контамінацією патогенними мікроорганізмами, радіонуклідами, важкими металами, пестицидами, так і здатністю наявних у рослинній сировині БАР за умов підвищених доз їх надходження в організм викликати побічні ефекти.
Оцінка безпеки БАД до їжі (у тому числі рослинного походження) здійснюється у відповідності з санітарними правилами і нормами— СанПіН 2. 3.2.1078 01 «Гігієнічні вимоги безпеки і харчової цінності харчових продуктів». Згідно з цим документом, у БАД визначають вміст токсичних елементів (свинець, миш'як, ртуть, кадмій); пестицидів, радіонуклідів, а також цілу низку мікробіологічних та інших показників (табл. 5.8).
Таблиця 5.8
показники безпеки БАД до їжі, які містять компоненти рослинного походження


У БАД на основі чистих субстанцій (вітаміни, мінеральні речовини, органічні кислоти) або їх концентрати (екстракти рослин) з використанням різних наповнювачів, у тому числі сухі концентрати для напоїв, кількість мезофільних аеробних та факультативно-анаеробних мікроорганізмів не повинна перевищувати 5-Ю КУО/г. Бактерії групи кишкової палички не допускаються в 0,1 г продукту, Е.сої і — в 1 г, патогенні мікроорганізми, у тому числі бактерії роду Сальмонела — у 10 г, дріжджі і плісені — у 100 г.
Крім того, в додатку СанПіН перераховані БАР, компоненти їжі і продукти що є їх джерелами, які можуть проявляти шкідливу дію на здоров'я людини у разі ви користання для виготовлення БАД до їжі (заборонені для застосування у складі БАД компоненти).
Цей перелік включає:
— рослини, які містять сильнодіючі, наркотичні, психотропні або отруйні речовини;
— речовини, не властиві їжі, харчовим і лікарським рослинам;
— неприродні синтетичні речовини, які не є ессенціальними факторами харчування;

Ви бачите тільки 29% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.