Книжки по товарознавству

Стан організації виробництва функціональних молочних продуктів

Сирохман. Товарознавство харчових продуктів функціонального призначення

У країнах ЄС ринок молочних виробів розвивається з наданням перева наступним групам:
• продуктам з більш довготривалим терміном зберігання;
• продуктам, які мають найбільший попит;
• функціональним молочним продуктам з використанням оздоровчих бактерій.
Перший продукт, якому був присвоєний статус функціонального, належить молочній групі. Продукт YAKULT, отримав ім'я компанії— розробника був створений у 1930 році, а на Європейському ринку появився лише в 1994 році. YAKULT збагачений пробіотиками і бактеріями Lactobacillus casei Shirota.
У розвинених країнах світу постійно працюють над створенням нових продуктів функціонального харчування, які мають широкий спектр застосування, а також цільове спрямування. У США, Канаді, Японії, Франції, Великобританії та ін. країнах реалізуються національні програми з оздоровлення населення шляхом розробки й організації виробництва харчових компонентів, які к0ректуЕ0ть біохімічний склад продуктів масового споживання.
Створення функціональних продуктів харчування і їх впровадження у виробництво є одним із напрямків гуманістичної програми харчування людини, яку пропагує ООН.
Сучасний ринок функціональних продуктів на 65 % складається з молочних продуктів (рис. 10.1).

□ Молочні продукти Інші продукти
Рис. 10.1. Частка молочних продуктів у загальному обсязі продуктів функціонального призначення
До їх складу входять біфідобактерії, різні молочнокислі мікроорганізми, а також стимулятори росту, біологічно активні білки, пептиди, амінокислоти, олігоцукриди, вітаміни, мінеральні речовини, харчові волокна та інші нутрієнти.
Молочні функціональні продукти можна розділити на три основні групи:
• молочні продукти з пробіотичними і пребіотичними властивостями, до яких можна віднести традиційні кисломолочні продукти, кисломолочні продукти, збагачені пробіотичними культурами, молочні продукти з пребіотиками і молочні продукти із синбіотиками;
• біокоректори і біологічно активні добавки до їжі, які включають БАД — нутрицевтики, БАД — пробіотики і БАД — парафармацевтики;
• продукти спеціального призначення: дитячого харчування, геродієтичні, лікувально-профілактичні.
Частка функціональних продуктів, об'єднаних у першу групу, складає близько 80 %, а другої і третьої — відповідно 12 і 8 % (рис. 10.2).


Рис. 10.2. Структура ПФП на молочній основі
Серед кисломолочної продукції в Україні провідне місце займає кефір як основний продукт. Це відповідає світовим тенденціям популяризації кефіру у споживачів(табл. 10.1).

Ви бачите тільки 23% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.