Книжки по товарознавству

Особливості створення нових видів функціональних продуктів

Сирохман. Товарознавство харчових продуктів функціонального призначення

Актуальним напрямком розвитку харчової галузі є розроблення нових видів функціональних продуктів харчування.
Функціональні продукти — важлива частина раціону сучасної людини, про що свідчить ріст об'єму їх споживання в світі. Нова тенденція розвитку виробництва функціональних продуктів отримала широке розповсюдження головним чином у зарубіжних країнах. Так, у СІЛА темпи росту об'єму виробництва функціональних продуктів перевищують. показники харчової промисловості в цілому (рис. 3.10).


Щорічна реалізація функціональних продуктів у Великобританії, Німеччині і Франції складає 1,03 млрд дол. США. Найбільшу частку займає Німеччина (406 млн дол. США), потім Франція (336 млн дол. США) і Великобританія (285 млн дол. США).
Необхідність розробки функціональних продуктів в Україні зумовлена погіршенням екологічної обстановки, у тому числі забруднення довкілля шкідливими речовинами, зміною образу життя населення й порушення структури харчування людей. Із зменшенням кількості біфідобактерій людина стає незахищеною відносно харчових алергій, простудних захворювань, а це веде до кишкових дисфункцій, порушення мінерального, білкового й жирового обміну.
На світовому ринку обсяг виробництва функціональних продуктів оцінюються в 1,4—1,7 млрд доларів США. Із них 65 % припадає на молочні продукти харчування.
Найбільш часто у проектуванні функціональних продуктів використовують такі інгредієнти:
• гідроколоїди і білково-цукридні комплекси;
• підсолоджувачі;
• рослинні екстракти;
• вітамінно-мінеральні комплекси;
• харчові волокна;
• комплекси поліненасичених жирних кислот.
Досить інтенсивно використовують рослинну сировину для проектування функціональних продуктів. Наприклад, емульгаторами пропонують екстракти дикорослої сапонінвмісної сировини — корінь аралії маньчжурської і корінь солодки голої, у складі яких містяться тритерпенові глікозиди, як поверхнево активні речовини (ПАР). Ці екстракти можуть замінити емульгатори тваринного походження, які традиційно використовуються у виробництві харчових емульсій. Також корені солодки голої і аралії маньчжурської містять фенольні сполуки з антирадикальною і антиоксидантною активністю. У поєднані з мінеральними речовинами екстракти цих рослин можна цілеспрямовано використовувати для створення емульсійної продукції функціонального призначення.
Комплексний підхід до розроблення і створення функціонального продукту полягає в наступному:
• цільове відбирання функціональних інгредієнтів;

Ви бачите тільки 35% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.