Книжки по товарознавству

Основні сортименти ділової деревини

Астапова. Матеріалознавство та основи технології переробки природної сировини у непродовольчі товари

З деревини листяних і хвойних порід виробляють лісоматеріали. Лісоматеріали та напівфабрикати з деревини за видами, характером оздоблення і обробки підрозділяються на такі групи: деревина ділова, дрова, пиломатеріали, фанера, плити столярні.
Основні сортименти ділової деревини (ділова деревина - група деревинних матеріалів, які виготовлюють із зваленого дерева):
1. Будівельний ліс з хвойних порід (сосни, ямши, модрини, кедра й піхти) виробляють шляхом продольної розпиловки. Сюди входять: брьовна будівельні, колоди для свай, мостів, для ліній електропередач. Всі підрозділяються за сортами й розмірами. Будівельний ліс листяних порід виготовляється з деревини осини, тополі, липи, берези, бука; використовують для житлового будівництва.
2. Пиловочник - колоди і кряжі з деревини ямши, кедра, піхти, осини, липи, ольхи та ін.
Пиловочні колоди з хвойних порід бувають короткі (2-3 м), середні (4-6 м) й довгі (6-10 м).
Пиловочні з листяних порід колоди і кряжі поділяють на пиловочні кряжі м'яких порід, твердих порід і спеціального призначення.
До сортименту ділової деревини ще входять: підтоварик і жердя, вагонна стійка, сірниковий осиновий кряж, березовий дрючок, сніговий кіл.
Ділова деревина (за виключенням жердин, колів та ін.) підлягає маркіруванню. Марка вказує сортимент, сорт, товщину або діаметр і клеймо (організації) і номер бракера. Марку наносять долотом або молотком, фарбою й кольоровою цеглою. Існують умовні позначення сортиментів ділової деревини:
П - піловочник; С - будівельна; К - короткомір; Л - лущений.
Умовні позначення товщини лісоматеріалів:
0 - при нанесенню; 1 - молотком; 2 - або крейдою;...; х - долотом номер обумовлено діаметром (см). Наприклад, для 0 значення d = 10, 20,30,40...; l-d= 11,21,31,41...
Пиломатеріали - одержують в результаті продольної розпиловки колод і кряжів з хвойних і листяних порід. Використовуються пиломатеріали як оздоблювачі конструкції, кровельний матеріал.
До пиломатеріалів відносяться: пластини, четвертини, дошки, бруски, брусся, шпали.
Пластина - розпилене дерево на 2 рівні половини.

Ви бачите тільки 36% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.