Книжки по товарознавству

Національні й міжнародні природні ресурси

Астапова. Матеріалознавство та основи технології переробки природної сировини у непродовольчі товари

Переважна більшість природних ресурсів, таких, як вода, корисні копалини, ліс, тепло, опади тощо, розподіляються вкрай нерівномірно, і без взаємовигідного обміну ними жодна країна світу, навіть найбільша й найбагатша, не може нормально розвиватися.
Корисні копалини, внутрішні ріки, моря, озера та інші ресурси, що знаходяться під юрисдикцією певної країни відносяться до національних природних ресурсів/Крім національних ресурсів, котрі повністю знаходяться під суверенітетом певної країни, існують багатонаціональні ресурси. Існує також багато міжнародних природних ресурсів, котрі не належати якійсь конкретній країні, а є спільними. Багатонаціональними являються пограничні ріки, що течуть по території декількох держав, мігруючі тварини і птахи, внутрішнього моря й озера, на берегах яких проживають народи різних країн. Міжнародні природні ресурси не належать якій-небудь конкретній країні, вони являються загальним досягненням.
До них належать ресурси світового океану за межами територіальних вод, атмосферного повітря, ресурси Антарктиди та Космосу. Особливо велике значення мають для людства ресурси світового океану, тобто сукупність океанів та пов'язаних з ними морів.

Ви бачите тільки 31% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.