Книжки по товарознавству

Напрями й форми міжнародного співробітництва

Астапова. Матеріалознавство та основи технології переробки природної сировини у непродовольчі товари

Глобальний характер сучасних екологічних проблем обумовлює необхідність спільних зусиль усіх країн для їх вирішення. Знаходячись у єдиній взаємозалежній природній системі Європи, Україна не може відгородитися стіною від забруднення й деградації біосфери на континенті. Не здатні це зробити, як свідчить важливий досвід чорнобильської трагедії, і наші сусіди в загальноєвропейському домі, розбудова якого зараз активно здійснюється.
При використанні міжнародних ресурсів особливо важливою є наявність та дотримання міжнародних домовленостей, щоб їх спільне використання супроводжувалось співробітництвом, а не протиборством. Та й розвідка, раціональний видобуток і використання не відновлюваних ресурсів, охорона та відтворення відновлюваних ресурсів, у міру їх вичерпання та забруднення, усі більше будуть перетворюватися з внутрішньої справи кожної країни в загальнолюдську проблему забезпечення виживання.
Розв'язання проблем оптимізації природокористування вимагає наявності високого наукового потенціалу, коштів для проведення експериментів, обладнання, котрих багато країн, особливо ті, що розвиваються, не мають. Багатьом країнам є чому вчитися одна в одної.
Найбільші проблеми постають при сумісному використанні запасів риби та мігруючих тварин і пташок, адже для біогеоценозів не існує державних кордонів. Внаслідок цього виникає багато проблем, коли тварини, котрі знаходяться під охороною на території однієї країни, стають об'єктом промислу на території іншої. Це проблема не лише екологічна, але й економічна, оскільки виходить, що країна- споживач отримує додатковий прибуток за рахунок того, що країна- охоронець витрачає кошти на охорону й відмовляється від здобичі заради збереження гаснучого виду. Внаслідок цього зростає й політична напруженість у стосунках між країнами. Розв'язати конфлікт можна прийняттям відповідної двосторонньої угоди.
Не менш важливою проблемою, що вимагає міжнародного співробітництва та відповідних домовленостей, є забруднення, котрому підлягають абсолютно всі міжнародні та міжнаціональні ресурси. Навіть у пінгвінів Антарктиди в печінці виявлено ДДТ - дуже стійку отруту, майже всюди заборонену для використання.
В навколоземному просторі за останні роки різко зросла кількість відходів земного походження - контейнерів зі сміттям, відпрацьованих космічних апаратів тощо, котрі спричиняють труднощі в роботі астрономів, зв'язківців, метеорологів, підвищують небезпеку космічних польотів.

Ви бачите тільки 28% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.