Книжки по товарознавству

Перетворення і втрати природних ресурсів в процесі їх використання

Астапова. Матеріалознавство та основи технології переробки природної сировини у непродовольчі товари

Людина знаходить, добуває і переміщає до місць переробки необхідні природні ресурси. На всіх етапах використання спостерігається сукупність перетворень, просторових переміщень і втрат природної сировини (ресурсний цикл).
У природокористуванні виділяється кілька ресурсних циклів, що незважаючи на відносну самостійність, тісно зв'язані один з одним. До таких ресурсних циклів відносяться: цикл грунтово-кліматичних ресурсів і сільськогосподарської сировини, цикл сировинних ресурсів, цикл енергетичних ресурсів, цикл ресурсів живої природи.
Ресурсний цикл, іноді називається антропогенним круговоротом речовини, фактично не замкнутий, що видно з рис. 5.1. На кожнім його етапі неминучі втрати, що є наслідком особливостей технологій або яких-небудь об'єктивних чи суб'єктивних причин.
Вважається, що на всіх етапах ресурсного циклу в навколишнім середовищі розсіюється близько 98% мінеральної сировини, що добувається.

Ви бачите тільки 35% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.