Книжки по товарознавству

Класифікація та характеристика преміксів

Єгоров. Технологія виробництва преміксів

Введення до складу комбікормової продукції та рівномірного розподілення в ній біологічно активних речовин у надмірно малих кількостях зумовлює необхідність створення попередніх сумішей. Шляхом поетапного дозування і змішування мікроком- понентів з наповнювачами можна забезпечити високу рівномірність розподілення біологічно активних речовин у складі кормових сумішей та комбікормів.
Премікс у перекладі з латинської означає попередня суміш (ргае - вперед, попередньо і misceo - змішую). Нині розрізняють такі попередні суміші: препремікси, премікси, білково- вітамінні добавки та білково-мінерально-вітамінні добавки. Пре-преміксами називають попередні суміші, які вводять до складу комбікормів у кількості до 0,5 %. Преміксами прийнято називати попередні суміші, які вводять до складу комбікормів у кількості 0,5 % - 5 %. Попередні суміші, які вводять до складу комбікормів у кількості 5-30 %, називають концентратами або, як було прийнято раніше, - білково-вітамінними, або білково- вітамінно-мінеральними добавками (БВД або БВМД).
На сучасному ринку кормової сировини представлені практично всі форми попередніх сумішей біологічно активних речовин. Так, відома фірма Adisseo (колишня Rhone-Poulenc Animal Nutrition, Франція) для сільськогосподарської птиці та свиней виробляє мінеральні премікси, введення яких до складу комбікормів передбачене в кількості 600-960 г у розрахунку на 1 т комбікорму (тобто до 0,1 %) та вітамінні пре-премікси під торговою маркою Мікровіт Бленд™, введення яких до складу комбікормів передбачене в кількості 0,02 %, а саме - 200 г у розрахунку на 1 т комбікорму (табл. 1.1). З 1999 р. українське підприємство ЗАТ «ДОІРЕА» (Інститут хімічних реактивів, м. Дніпропетровськ) у рамках співробітництва з фірмою Rhone-Poulenc Animal Nutrition налагодило випуск аналогів сумішей мікроелементів 8115/ S та 8113/ S (табл. 1.2).
Не менш відома фірма Hoffman La Roche (Швейцарія) виробляє вітамінно-мінеральні премікси, а також вітамінно- мінерально-амінокислотні премікси для всіх видів сільськогосподарських тварин та птиці під торговою маркою ROVIMIX, введення яких до складу комбікормів передбачене в кількості 500- 6000 г у розрахунку на 1 т комбікорму (0,05-0,6 %), а також вітамінні пре-премікси, введення яких до складу комбікормів передбачене в кількості від 100 до 200 г у розрахунку на 1 тонну комбікорму (0,01-0,1 %).
Склад преміксів ROVIMIX наведено в табл. 1.3.
Таблиця 1.1
Вміст вітамінів (у розрахунку на 1 кг комбікорму) при введенні вітамінних сумішей Мікровіт Бленд ™ виробництва фірми Adisseo (Франція)


Фірма Fralex (Франція) виробляє премікси з концентрацією 0,1 %. їх характеристика наведена в табл. 1.4.
Угорська фірма Babolna виробляє премікси переважно для сільськогосподарської птиці, введення яких до складу комбікормів передбачене в кількості 1,0; 3,5 і 4,0 %, а також концентрати (типу БВД або БВМД), введення яких до складу комбікормів передбачене в кількості 10; 20; 25 та 30 % (табл. 1.5).
Таблиця 1.2
Вміст мікроелементів (у розрахунку на 1 кг комбікорму) при введенні аналогів сумішей Adisseo виробництва ЗАТ «ДОІРЕА» (Україна)

Фірма Koudijs (Нідерланди) виробляє концентрати для сільськогосподарської птиці, введення яких до складу комбікормів передбачене в кількості від 5,0 (КВС-5) до 10,0 % (КВС-10), а фірма Steb Nutrition B.V. (Нідерланди) виробляє концентрати для бройлерів BRO-IO і для курей-несучок LAY-10, введення яких до складу комбікормів передбачене в кількості 10 % (табл. 1.6).
Українська фірма «Біо-Тест Лабораторія» (Київ) виробляє премікси для всіх видів тварин, введення яких до складу комбікормів передбачене в кількості 1,0-4,0 %. Українське підприємство ТОВ «Агровест» (Дніпропетровськ) виробляє премікси, введення яких до складу комбікормів передбачене в кількості 0,5; 1,0 та3,0 %, а також концентрати, введення яких до складу комбікормів передбачене в кількості 10,0 та 15,0 %.

Ви бачите тільки 31% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.