Книжки по товарознавству

Мінеральні речовини

Єгоров. Технологія виробництва преміксів

В організмі тварин мінеральні речовини знаходяться в нероз- чиненому стані (99,6 % до зольної частини). Вони розподілені в кістках у вигляді простих колоїдних розчинів - у м'яких тканинах та крові, а також містяться в продуктах тваринництва. Високопродуктивні корови, наприклад, виділяють з молоком 300-400 г мінеральних речовин за добу. Висока потреба в мінеральних речовинах і в інших тварин, особливо в курей-несучок та бройлерів, наприклад, при річній несучості 250-300 яєць курка-несучка втрачає приблизно 550-600 г кальцію, а на утворення шкаралупи і відкладення кальцію в одному яйці організм витрачає 2,2-2,3 г кальцію.
Мінеральні речовини є структурним матеріалом для побудови скелета тварини. Беруть участь у синтезі клітин та тканин, регулюванні осмотичного тиску крові та в клітинах тіла. Велика їх роль також у процесах росту, розвитку, розмноження, кровообігу, перетравлювання їжі. При участі мінеральних речовин зв'язується й транспортується кисень повітря та виводиться вуглекислий газ. Відбувається слабколужна реакція крові та тканинних соків і регулюється кислотно-лужний баланс, що необхідно для нормального протікання життєвих процесів. Активізується дія ферментів, гормонів та вітамінів, мінеральні речовини знешкоджують та сприяють виведенню з організму продуктів метаболізму.

Ви бачите тільки 27% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.