Книжки по товарознавству

Макроелементи

Єгоров. Технологія виробництва преміксів

До макроелементів відносять кальцій, магній, калій, натрій, фосфор, сірку та хлор. У фізичному, хімічному та біологічному відношеннях вони характеризуються певними ознаками.
Кальцій. Один з найважливіших елементів тваринного організму. Слугує для побудови кісткової тканини. В основному кальцій міститься в кістках у вигляді нерозчинних солей фосфорної кислоти, решта знаходиться в йонному вигляді, а також у комплексі з білками альбумінової фракції тканин і рідин організму тварини. Кальцій відіграє важливу роль у процесах скорочення м'язів, згортання крові, а також є активатором ферментної системи; сприяє росту та розвитку молодого організму, підвищенню плодовитості свиноматок та життєздатності приплоду, а також яєчної продуктивності птиці та молочної продуктивності тварин.
Якщо в раціоні молодняка тварин та птиці не вистачає кальцію, то погіршується нормальний розвиток скелета, виникає захворювання на рахіт. У дорослих тварин дефіцит кальцію викликає остеомаляцію. У курей-несучок дефіцит кальцію викликає розм'якшення дзьоба та кісток, уповільнення росту та викривлення кінцівок, зниження і міцності шкаралупи яєць.
При тривалому застосуванні раціонів з надмірно високим вмістом кальцію у тварин погіршується обмін речовин, починається зниження ефективності перетравлювання кормів, знижується ефективність засвоєння фосфору, азоту, спостерігається депресія росту, інтенсифікуються процеси теплоутворення в організмі.
Джерелом кальцію в преміксах є наповнювач. Так, у вапняковому борошні вміст кальцію становить 35 %, в трикальційфосфаті та крейді кормовій - 34 %, у кістковому борошні - 26 %. Висівки пшеничні містять порівняно мало кальцію - 0,14 %.
Фосфор. Має велике значення для тваринного організму. До 87 % фосфору в тілі тварини міститься в кістках (кальцієві солі фосфору входять до складу кісткової тканини, виконуючи структурну функцію); 10% - у м'язах. Значна кількість фосфору міститься в продуктах тваринництва. Так, в 1 кг молока міститься біля 0,9 г фосфору.
Він також входить до складу ряду білків та небілкових органічних речовин. Фосфор пов'язаний з процесом обміну енергії у тваринному організмі, бере участь у перетравлюванні корму, в регуляції кислотно-лужного балансу та ін. Фосфор входить до складу органічних сполук крові, відіграє важливу роль у вуглеводному обміні, незамінний компонент клітинних білків, служить активатором ряду ферментів.
При обміні речовин фосфор засвоюється організмом в певному співвідношенні з кальцієм. При нестачі в раціоні фосфору знижується засвоєння органічних речовин, спостерігаються ознаки остеомаляції та рахіту. Тривале застосування таких раціонів спричинює в молодняка уповільнення або навіть повну припинення росту.

Ви бачите тільки 44% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.