Книжки по товарознавству

Амінокислоти

Єгоров. Технологія виробництва преміксів

Застосування синтетичних амінокислот дає змогу раціонально балансувати склад комбікормів за незамінними амінокислотами. Це значно дешевше, ніж застосовувати природні джерела, хоча й потребує більш тонкого підходу до вирішення проблем балансування.
Відомо, що тварини, на відміну від рослин, не здатні синтезувати амінокислот, у яких вони мають потребу, з простих неорганічних компонентів, оскільки в організмі не виробляється аміногрупа NH2. Тому для побудови білка вони повинні одержати необхідну амінокислоту з рослин або тканин інших тварин.
Амінокислоти є основними структурними елементами білкової молекули. Залежно від положення аміногрупи, амінокислоти відносять до L- або D-форми. Амінокислоти, які добули методом хімічного синтезу, являють собою суміш, яка складається з рівних кількостей L- та D-форм.
Експериментально доведено, що тварини добре застосовують L-форму валіну, лейцину, ізолейцину, лізину та треоніну, тоді як триптофан, гістидин, фенілаланін та метіонін добре застосовуються в обох формах.
Нині з необхідних організму тварин та птиці амінокислот до складу преміксів, а інколи окремо до складу комбікормів вводять такі амінокислоти:
Лізин (a-8-діамінокарбонова кислота) - містить дві аміногрупи та одну карбоксильну, тому для нього характерні властивості основ. Нестача лізину призводить до зниження апетиту, втрати маси, зменшення несучості птиці, порушення кальцифікації кісткової тканини, загального виснаження та розвитку анемії у випадку порушення гемопоезу та синтезу гемоглобіну. При нестачі в раціоні лізину та достатньої кількості амінокислот трапляються паралічі та депігментація оперення птиці.
Лізин вкрай необхідний птиці для регулювання обміну азоту, вуглеводів, а також для синтезу найважливіших білків - нук- леопротеідів, хромопротеїдів тощо.
З метою балансування вмісту лізину в складі комбікормів у премікси вводять синтетичні препарати, наприклад, синтетичний лізин, який містить не менше ніж 96 % монохлоргідрату лізину, не більше ніж 1 % хлористого натрію та не більше ніж 0,6 % води, препарати мікробіологічного синтезу лізину.
Розроблені та рекомендовані для вживання рідкий та сухий кормові концентрати лізину (ЖКЛ та KKJI) [ТУ 59-12-1-73; ТУ 59-27-70]. Препарат ЖКЛ містить 45-60 % сухої речовини; 7- 10 % лізину монохлоргідрату при рН 4,5-6; препарат ККЛ - 90- 95 % сухої речовини та біля 10 % (в розрахунку на суху речовину) L-лізину монохлоргідрату. Кристалічний препарат L-лізину містить 94-95% L-лізину монохлоргідрату та 3-5 % води.
ККЛ. Кормовий концентрат лізину - висушена в розпилювальній сушарці біомаса із вмістом основної речовини до 15 %, темно-коричневий тонкодисперсний порошок, який проявляє на повітрі сильну гігроскопічність. Його пакують у поліетиленові термоспаяні мішки. Крім лізину, містить інші амінокислоти та вітаміни групи В.

Ви бачите тільки 42% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.