Книжки по товарознавству

Кормові антибіотики та пробіотики

Єгоров. Технологія виробництва преміксів

У тваринництві для профілактики інфекційних хвороб, стимуляції росту тварин та підвищення застосування поживних речовин корму раніше широк9 застосовували кормові препарати різноманітних антибіотиків. На початку третього тисячоліття більшість розвинених країн заборонили застосовувати антибіотики в годівлі тварин і птиці, щоб не допустити потрапляння продуктів їх метаболізму в продукти харчування. Антибіотики застосовують виключно в процесі виробництва преміксів лікувального призначення.
Кормові антибіотики не повинні бути токсичними, терато- генними та канцерогенними; вони мають повністю виділятися із травного каналу в незмінному виді з послідом, не поглинатися рослинами та інактивуватися в ґрунті протягом 10-12 тиж. До преміксів, БВД та комбікормів для птиці допускається вводити бацитрацин, гризин та біоміцин шляхом поступового їх змішування з наповнювачем. Але використання їх суворо регламентується. Не дозволяється додавати кормові антибіотики в корми коровам, племінним тваринам і птиці у племгосподарствах, а також курам-несучкам.
Об'єднаний комітет експертів ФАО/ВООЗ з харчових добавок і контамінантів затвердив максимальні рівні залишків антибіотиків у продуктах тваринництва. Для продукції тваринного походження затверджені МДР антибіотиків.
При використанні антибіотиків у кормах та преміксах слід пам'ятати, що тривале введення в організм антибіотиків, навіть у малих дозах, може призвести до зміни реактивності організму до дії різних факторів внутрішнього й зовнішнього середовища та до розвитку антибіотикостійких штамів мікроорганізмів, до зміни кишкової мікрофлори. Комбікорми, премікси та інші добавки, які містять антибіотики, забороняється піддавати тепловому обробленню при температурі понад 80 °С.
Тетрацикліни. Антибіотики тетрациклінового ряду поєднують декілька близьких за хімічною будовою та біологічними властивостями антибіотиків. їх застосовують у медичній та ветеринарній практиці, а також для стимулювання росту тварин та для птиці в складі комбікормів.
Хлортетрациклін - найбільш поширений з них, має синоніми: біоміцин, ауреоміцин тощо, кристалічний порошок золоти- сто-жовтого кольору, гіркий на смак, водний розчин має червоний відтінок, хімічна формула на світлі повільно розкладається.
Біологічна активність хлортетрацикліну вимірюється в одиницях дії (ОД), 1 мкг кристалічної речовини містить 1000 ОД.
У тваринництві дозволено застосовувати кормові форми хЗюртетрацикліну - біовіт 20,40, 80 та біотетракорм 100.
Біовіт 20, 40, 80 - однорідний порошок від світло- коричневого до коричневого кольору, нерозчинний у воді, вологістю не більше 8 %. В 1 г препарату міститься відповідно 20±2, 40±3, 80±5 мкг антибіотика хлортетрацикліну та не менше 3,5 та 8 мкг вітаміну В12.
Гризин. Володіє широким спектром антимікробної дії, пригнічує ряд мікробів, деякі дріжджі та гриби, у тому числі патогенні для людини. У тваринництві дозволено застосовувати дві промислові форми кормового препарату - кормогризин 5 та 10.
Кормогризин 5, 10 - порошок світло-жовтого або коричневого кольору. В 1 г препарату міститься відповідно 5000 та 10000 ОД.
Бацитрацини. Це поліпептидні антибіотики, об'єднують групу з десяти подібних речовин, найбільш вивченим з яких є ба- цитрацин А. Бацитрацини володіють високою антибіотичною активністю до грампозитивних бактерій та майже зовсім не діють на грамнегативні.

Ви бачите тільки 30% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.