Книжки по товарознавству

Консерванти

Єгоров. Технологія виробництва преміксів

Ця група речовин сприяє кращому зберіганню преміксів, кормових добавок та комбікормів. Як консерванти застосовують пропіонову кислоту (СбНбОб) та її солі, сорбінову, мурашину кислоти та ін.
Дія консервантів призводить до зменшення кількості мікроорганізмів (бактерій, плісені, дріжджів, серед яких можуть бути і патогенні), що запобігає мимовільному збільшенню вологості преміксів та комбікормів, пліснявінню, погіршенню сипучості та створенню грудок, самозайманню та створенню отруйних продуктів обміну, наприклад, мікотоксинів.
Сорбінова кислота - проста сполука, близька до ненасичених жирних кислот, не має шкідливих властивостей, має високу антибактеріальну дію, пригнічує ріст більшості мікроорганізмів, особливо дріжджових грибів, плісняви. В організмі легко розпадається з утворенням оцтової і маслянистої кислот, але є дані про можливість утворення лактону сорбінової кислоти, який має канцерогенну активність.
Пропіонова кислота - належить до групи жирних кислот. Як консервант застосовується в деяких країнах світу.
Однією з провідних фірм у сфері виробництва кормових консервантів є фірма Nutri-ad International (Бельгія). Ця фірма активно працює в сфері харчування тварин з початку 90-х років XX ст., випускаючи такі високоефективні препарати, як Сальмо- Нил™ Dry, Молд-Нил™, Токси-Нил™
Сальмо-Нил™ Dry - сухий консервант для боротьби з Salmonella, Escherichia coli, компілобактеріями та іншими бактеріями в складі комбікормів. Препарат являє собою суміш пропіо- нової, мурашиної, лимонної кислот та їх солей, висушену методом розпилення. Усі компоненти суміші дозволені нормами та правилами Європейського союзу та піддаються біологічному розкладенню. Сальмо-Нил™ Dry ліквідує бактерії, запобігає повторному бактеріальному обсіменінню, поліпшує абсорбцію поживних речовин, стимулює активність ферментів у шлунку. Препарат виробляється у вигляді легкосипкого порошку білого кольору зі слабкокислим запахом. Вологість препарату не більше ніж 2 %, об'ємна маса - 900-1000 кг/м3.

Ви бачите тільки 53% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.