Книжки по товарознавству

Антиоксиданти

Єгоров. Технологія виробництва преміксів

Біологічно активні речовини нестійкі в середовищі преміксів. Втрата активності цих речовин може відбуватися в наслідок їхнього окиснення, ізомеризації, відщеплення окремих частин молекул або полімеризації, при цьому кінцеві продукти окиснення (альдегіди, кетони, низькі жирні кислоти) можуть бути токсичними для тварин і людей.
До складу преміксів входять близько двох десятків різних біологічних речовин; у процесі зберігання вони можуть взаємодіяти один з одним, особливо при підвищенні вологості преміксу. Так, солі заліза та міді активують руйнування вітамінів. Введення холіну-хлориду знижує рівень вмісту ретинолу, тіаміну, пантотенової кислоти.
Для підвищення стабільності біологічно активних речовин та олій, зниження швидкості їх деструкції у премікси вводять антиоксиданти, як природні (токофероли (вітамін Е), аскорбінова кислота (вітамін С), флавони тощо), так і синтетичні (бутилокситолуол (БОТ) - іонол, сантонін, ділудін, дібут, фенозанкислотатощо).
Антиоксидант хімічно взаємодіє з вільними радикалами, дезактивує пероксидні радикали шляхом від'єднання атома водню від ОН- або NH- групи, зупиняючи таким чином фазу розповсюдження процесу самоокиснення.
Бутилоксианізол (БОА) (СцН1602). Легкогрудкуватий, маслянистий на дотик порошок білого, жовтуватого або рожевого кольору, під дією прямих сонячних променів руйнується. Розчинюється в жирах. Для стабілізації жирів та олій БОА вводять у кількості 0,02 %.
Бутилокситолуол (БОТ) (Сі2Н240). Білий кристалічний порошок з температурою плавлення 70 °С. Бутилокситолуол стабілізує не лише біологічно активні речовини преміксів, він здатний уповільнювати окиснення жирів рибного борошна та запобігти їх самозігріванню та самозайманню. БОТ не діє токсично на організм, але може відкладатись у жировій тканині. Канцерогенна активність БОТ не установлена. Для стабілізації жирів та олій БОА вводять у кількості 0,02%.

Ви бачите тільки 39% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.