Книжки по товарознавству

Сумісність біологічно активних речовин

Єгоров. Технологія виробництва преміксів

Кормовий ефект суміші різних кормових засобів дещо інший, ніж ефект суми компонентів, які входять до її складу. Це теоретичне положення зберігає своє значення при складанні сумішей біологічно активних речовин. Тому при їх змішуванні необхідно враховувати явище взаємодії одних біологічно активних речовин (БАР) з іншими, а саме - їхню сумісність.
На активність добавок у складі преміксів впливають: склад преміксу, наповнювач, його вологість, рН, температура, фізико- хімічні властивості солей та інших сполук макро- та мікроелементів, розмір частинок, ступінь однорідності розподілення вітамінів та інших БАР при змішуванні з наповнювачем, умови та термін зберігання як самих БАР, так і преміксів.
Ступінь та характер впливу одних біологічно активних речовин на інші визначається насамперед складом самих преміксів, а саме - набором БАР та властивостями наповнювача. Так, відомо, що вітаміни Е, D, Ві2 та В4 поліпшують засвоєння вітаміну А та каротину. Вітамін Е доповнює дію антиоксидантів, припиняє руйнування жиророзчинних вітамінів у складі комбікормів. Введення до складу преміксів селену посилює антиоксидантний ефект та зменшує потребу тварин і птиці у вітаміні Е.
Вітамін Ви стимулює процеси синтезу в організмі такої важливої амінокислоти, як метіонін. Вітамін В12 знаходиться в стані синергізму з вітаміном Вс.

Ви бачите тільки 28% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.