Книжки по товарознавству

Порядок розрахунку рецептів преміксів

Єгоров. Технологія виробництва преміксів

Комбікорм повинен забезпечити тварин, птицю та рибу всіма необхідними поживними та біологічно активними речовинами. В паспорті породи тварин або птиці вказується необхідний склад даних речовин. Можна також керуватися загальними нормами годівлі, розробленими науково-дослідними інститутами. Існує два основних підходи до розрахунку рецептів преміксів.
У випадку, якщо в компонентах комбікорму, для якого виробляється премікс, відомий вміст вітамінів та мікроелементів, то рецепт преміксу формується таким чином, щоб забезпечити введення різниці необхідної кількості вітамінів та мікроелементів. Але на практиці найчастіше склад біологічно активних речовин у вихідних компонентах комбікорму не враховують, оскільки ці значення мінливі, а їх визначення пов'язане з високими витратами.
При формуванні рецепта преміксу потрібно враховувати:
- вид, стать, вік та призначення тварин;
- рівень споживання комбікорму (низький, середній, високий);
- рівень продуктивності (низький, середній, високий);
- рівень стресу (низький, середній, високий);
- особливості рецептів комбікормів, у складі яких буде використовуватися премікс.
Наприклад, під час розрахунку рецепта преміксу для курей- несучок спеціалісти фірми Animal Nutrition (Франція) залежно від умов рекомендують вміст вітамінів, показаний у табл. 3.4.
Необхідно також враховувати, що застосування в складі преміксів деяких кормових препаратів біологічно активних речовин може в поєднанні з компонентами комбікорму погіршити показники якості комбікорму або зробити його навіть непридатним для подальшого використання. Так, при застосуванні в складі преміксу лізину в формі такого кормового препарату, як L-лізину монохлоргідрат, слід пам'ятати, що балансування в подальшому рецепта комбікорму за натрієм може призвести до передозування хлору (за рахунок введення кухонної солі), що може призвести до токсичного ефекту.

Ви бачите тільки 34% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.