Книжки по товарознавству

Особливості технологічних процесів дозування та змішування

Єгоров. Технологія виробництва преміксів

Дозування компонентів преміксів, як правило, здійснюють автоматично (із застосуванням багатокомпонентних вагових дозаторів) та самостійно (із застосуванням звичайних або настільних терезів). Той чи інший спосіб дозування застосовують залежно від рівня технології заводу з виробництва преміксів та його потужності. Для заводів невеликої потужності (до 5000 т за рік) характерне поєднання цих двох способів дозування. Слід пам'ятати, що при застосуванні автоматичних дозаторів можливе «зависання» деяких препаратів у наддозаторних бункерах, що може призвести до порушення співвідношення компонентів у складі попередніх сумішей і рецепті готового преміксу.
При ручному дозуванні зростає ймовірність помилки оператора, але точність дозування при цьому перевищує всі останні способи дозування.
Змішування являє собою найважливіший етап виробництва преміксів. Цей технологічний процес застосовують для одержання попередніх сумішей вітамінних препаратів, мінеральних компонентів та преміксу. Мета технологічного процесу змішування - високооднорідне розподілення біологічно активних речовин у наповнювачі. Міра досягнення поставленої мети характеризується ступенем однорідності, який визначають за формулою


де © - ступінь однорідності, %;
Vc - коефіцієнт варіації або неоднорідності суміші, який визначають за формулою

де Хі - вміст у пробі компонента, вибраного в ролі індикатора, г/т, %;
Хсеред - середній вміст компонента, вибраного в ролі індикатора, г/т, %;
n - кількість проб, відібраних для аналізу (не менше ніж 5). За індикаторний компонент для преміксів часто застосовують залізо або марганець, хоча точніші дані були б одержані при застосуванні таких компонентів, як йод, кобальт, селен або мідь, фолієва кислота (вітамін Вс) тощо, оскільки ці речовини входять до складу преміксів у мінімальних кількостях.
За даними професора Черняєва М.П., ефективність технологічного процесу змішування може бути оцінена так: - на «відмінно», якщо Vc < 3,0%;
- на «добре», якщо 3,0 % < Vc < 7,0%;
- на «задовільно», якщо 7,0 % < Vc < 15,0 %;
- на «незадовільно», якщо 15,0 % < Vc.

Ви бачите тільки 37% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.