Книжки по товарознавству

Технологія виробництва преміксів у спеціалізованих цехах

Єгоров. Технологія виробництва преміксів

Фахівці державної акціонерної компанії «Хліб України», Київського інституту хлібопродуктів та Одеської національної академії харчових технологій розробили принципову схему технологічного процесу виробництва преміксів у спеціалізованому цеху продуктивністю 55 т/зміну (рис. 5.1), яка покладена в основу Правил організації і ведення технологічного процесу виробництва комбікормової продукції (Київ, 1998 p.). У складі цеху передбачені такі технологічні лінії: підготовки наповнювача, підготовки попередніх сумішей середніх компонентів, підготовки попередніх сумішей мікрокомпонентів, підготовки холін-хлориду, подачі дріжджів кормових, основного дозування і змішування, пакування і відвантаження готової продукції. На технологічній лінії підготовки наповнювача можлива підготовка як висівок пшеничних, так і цілого зерна. Висівки направляють у просіювальну машину 1, де установлюють полотно решітчасте № 100 з діаметром отворів 10 мм. Після виділення випадкових домішок висівки направляють в силоси для короткочасного зберігання. Залежно від особливостей технології виробництва борошна пшеничного отримують висівки пшеничні з різною вологістю (від 11 до 16 %). Тому висівки підлягають обов'язковому сушінню в барабанних сушарках 3 типу А1-ДОС. Сухі висівки пшеничні направляють у просіювальні машини 4 типу МБО, в яких установлюють сітку дротяну № 1,25 з розміром комірок на світлі 1,2 х 1,2 мм або полотно решітчасте № 16 з діаметром отворів 1,6 мм. Крупну фракцію направляють у молоткові дробарки 5, в яких установлюють сита з діаметром отворів 2 мм. При використанні зерна за наповнювач його подрібнюють у молоткових дробарках 5 і також контролюють продукти подрібнювання за крупністю, використовуючи просіювальні машини 4 типу МБО. Підготовлений наповнювач направляють в окремий силос для зберігання, а також в оперативні бункери для використання в процесі приготування попередніх сумішей і преміксу.


Лінія підготовки попередньої суміші середніх компонентів
На технологічній лінії підготовки попередньої суміші середніх компонентів передбачена підготовка солей таких мікроелементів, як марганець, залізо, цинк і мідь.
Для попереднього подрібнення цих солей використовують валковий подрібнювач 7. Наповнювач і солі дозують, використовуючи ваговий дозатор марки 5ДК-500 (6). Порцію змішують в змішувачі 8 типу СГК-1М на протязі 8 хв. Кожну сіль по черзі дозують і змішують з підготовленим наповнювачем у співвідношенні 1:1. Суміш подрібнюють в молотковій дробарці 9 до круп- ності, що характеризується залишком на сітці дротяній № 1,2 не більше ніж 1,5 %. Підготовлену суміш направляють у наддозато- рні бункери для приготування попередньої суміші.
Лінія підготовки і введення холін-хпориду
За цією технологією передбачене використання рідкого хо- лін-хлориду у виді 70%-го розчину сиропоподібної консистенції. Холін-хлорид вводять до складу преміксів або шляхом попереднього змішування з наповнювачем і висушування суміші, або шляхом змішування з готовим преміксом. Холін-хлорид подають в змішувач 17 типу СГК-1М, в який попередньо направляють наповнювач, здозований на ваговому дозаторі 16 типу ДН-1000. Холін-хлорид дозують за допомогою насоса-дозатора.

Ви бачите тільки 41% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.