Книжки по товарознавству

Зоотехнічна ефективність застосування преміксів та окремих препаратів біологічно активних добавок

Єгоров. Технологія виробництва преміксів

Збалансованість комбікормів за енергетичними показниками, поживними та біологічно активними речовинами є основою успішного розвитку тваринництва, птахівництва та рибництва. Незважаючи на це, окремі керівники сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств вважають за доцільне знижувати витрати на кормову складову у собівартості продукції за рахунок економії на введенні біологічно активних речовин.Організм, особливо дорослих, тварини, птиці здатний деякий час компенсувати нестачу біологічно активних речовин корму. Проте вже через декілька тижнів можна спостерігати зменшення продуктивності тварин і птиці, а в багатьох випадках - виникнення специфічних у цьому випадку хвороб, які виключають можливість подальшого ефективного використання поголів'я. Що найбільше нестача біологічно активних речовин у раціоні тварин і птиці позначається на молодняку, високопродуктивних породах і кросах тварин і птиці, а також на племінному поголів'ї.
Нижче наведені результати зоотехнічних випробувань, які підтверджують високу ефективність використання преміксів для збагачення раціонів біологічно активними речовинами.
Наприклад, наприкінці 90-х років XX ст. на базі сільськогосподарського господарства Аджанка (Кіровоградська обл.) було проведено дослід з визначення зоотехнічної ефективності кормових сумішей для бичків великої рогатої худоби. Для проведення досліду було відібрано три групи бичків червоної степової породи віком по 10 місяців, по 15 тварин у кожній групі. Кормові суміші були виготовлені на комбікормовому заводі Кіровоградського комбінату хлібопродуктів №2. Перша контрольна група бичків отримувала кормову суміш, виготовлену за рецептурою, розробленою ВНДІ фізіології, біохімії та годівлі сільськогосподарських тварин: солома пшенична 53,5 %, ячмінь 40,9, борошно трав'яне 4,0, крейда кормова 0,33, сіль кухонна кормова 0,27, премікс 1,0 %. Друга контрольна група бичків отримувала традиційно поширений добовий раціон, який складався з 22 кг кукурудзяного силосу, 2,1 кг зерносуміші, 0,5 кг люцернового сіна та 0,4 кг трав'яного борошна.
Дослідна група бичків отримувала кормову суміш, виготовлену за рецептом, розробленим кафедрою технології комбікормів Одеської національної академії харчових технологій: зерновідходи І і II категорій - 32,7, подрібнені стрижні качанів кукурудзи 14,6, побічні продукти 26,0, аспіраційні відноси елеватора 0,29, аспіраційні відноси комбікормового заводу 4,0, відходи після оброблення м'якої тари 0,31 лузга ячмінна 9,8, лузга вівсяна 9,8, крейда кормова 1,0, сіль кухонна кормова 0,5, премікс 1,0. Обидві кормові суміші і добовий раціон бичків забезпечували одну й ту саму кількість поживних речовин за винятком біологічно активних речовин. Премікс згодовувався лише в складі кормових сумішей. Дослід тривав протягом двох місяців. Результати досліду наведені в табл. 7.1.

Ви бачите тільки 21% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.