Книжки по товарознавству

Техніка безпеки та пожежна безпеки при виробництві преміксів

Єгоров. Технологія виробництва преміксів

Висівки пшеничні, гідролізні дріжджі та інші компоненти, які застосовуються у виробництві преміксів як наповнювачі, є пилоутворюючими продуктами, які за певних умов, як і інші органічні речовини, можуть утворювати вибухонебезпечні суміші. До таких умов відносять: вибухонебезпечну концентрацію пилу, достатню кількість кисню, що вступає в реакцію "швидкого" горіння, температуру суспензії, наявність теплового джерела достатньої потужності. Низька вологість наповнювачів, наявність тон- кодисперсних частинок підвищують можливість виникнення вибухонебезпечних ситуацій.
Найчастіше у зв'язку зі специфікою технологічних процесів, вибухонебезпечні ситуації або близькі до них стани можуть виникати всередині транспортного обладнання, насамперед норій, у подрібнювальному обладнанні (молоткових дробарках) в моменти виходу на робочий режим та закінчення подрібнення (дві критичні точки), в бункерах, силосах, пилових камерах та рідше безпосередньо у виробничих приміщеннях, найчастіше - при явних порушеннях ходу технологічного процесу.
Однією з найчастіших несправностей транспортного обладнання, яка призводить до появи джерела запалювання та виникнення вибуху, є загоряння стрічки норії при пробуксовуванні, викликане завалом норії, розтяганням стрічки, попаданням великого стороннього предмета та заклинюванням стрічки або з інших причин.
При неправильно організованому магнітному сепаруванні сировини, а також при невчасному обслуговуванні магнітних сепараторів можливе попадання металомагнітних домішок в машини ударно-стираючої дії, насамперед у молотку дробарки. При утворенні іскри та при наявності вибухонебезпечної концентрації пилу може статися вибух.
При незадовільній герметизації технологічного та транспортного обладнання, несправності або недостатньо ефективній роботі аспіраційних мереж запиленість повітря у виробничих приміщеннях цеху по виробництву преміксів значно перевищує установлені норми, що призводить до відкладення пилу на поверхнях обладнання, будівельних конструкцій (балках, карнизах, стінах).
Цей пил, звичайно, дрібнодисперсний та сухий, є потенційним джерелом утворення вибухонебезпечної аеросуспензії всередині приміщень, що обумовлює можливість швидкого поширення пилового вибуху з однієї ділянки на іншу, з одного технологічного апарата або ємності на все приміщення.
Пиловий вибух розвивається, як правило, у декілька стадій і може розпочатися з локального удару - підриву пилу в машині, невеличкому бункері або в приміщенні в зоні пиловиділення. На цій стадії його найчастіше можна локалізувати - вивести в атмосферу через вибухорозрядник або скидальну загороджувальну панель. За несприятливих умов первинний вибух піднімає в повітря пил, який осів на машинах та конструкціях, пил з бункерів при їхньому частковому заповненні. При цьому часто руйнуються самопливні труби з продуктом тощо, тобто виникають умови вибуху в значно більших обсягах. При важких наслідках пилових вибухів останні проходили, як правило, в два, три і навіть чотири етапи. Потужність вибуху, що розвивається, прямо залежить не лише від умов, а й від об'єму, в якому він протікає. Чим більший цей об'єм, тим вища потужність пилового вибуху.

Ви бачите тільки 24% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.