Книжки по товарознавству

Вимоги до якості

Сорохман. Асортимент і якість кондитерських виробів

Контроль якості мармеладу здійснюють за станом поверхні, формою, консистенцією, смаком, запахом та кольором.
За органолептичними показниками мармелад повинен відповідати вимогам, зазначеним у табл. 1.З.
Із органолептичних показників у мармеладних виробах визначають смак і запах, колір, консистенцію, стан форми й поверхні.
Таблиця 1.3 Органолептичні показники якості мармеладу (ДСТУ4333:2004)


Допустима наявність деформованих виробів вагового желейного мармеладу — не більше ніж 4 % до маси, для вагового фруктово-ягідного і желейно-фруктового мармеладу, що виготовлений на потоково-механізованих лініях — не більше ніж 6 % до маси, для розфасованого нарізного желейного і желейно-фруктового мармеладу — не більше ніж 10 % з розрахунку на одне паковання, для інших видів розфасованого мармеладу — не більше ніж 6 % з розрахунку на одне паковання.
Поверхня желейного мармеладу повинна бути посипана цукром-піском, фруктово-ягідного і желейно-фруктового — також може мати тонкокристалічну скоринку, а желейного і желейно-фруктового на желатині — буває також глянцованою і посиланою какао-порошком. Допускається частково зволожена поверхня мармеладу шарового.
Дефекти мармеладу наведені у табл. 1.4.
Таблиця 1.4 Види дефектів мармеладу


Консистенція виробів драглеподібна, допускається затяжиста для желейного мармеладу на агароїді, желатині, модифікованому крохмалі. Для пату вона має бути щільною, затяжистою. Драглі желатину з додаванням яблучного пюре за своєю структурою наближаються до традиційного мармеладу.

Ви бачите тільки 39% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.