Книжки по товарознавству

Асортимент ірису

Сорохман. Асортимент і якість кондитерських виробів

Асортимент ірису формується залежно від ряду ознак. За структурою маси виділяють ірис аморфний і тиражений; за консистенцією — твердий, напівтвердий і м'який, а тиражений випускають ще й тягучим; за способом випуску — загорнутий і незагорнутий, фасований, ваговий або штучний.
Досить широкий асортимент ірису напівтвердого молочного, споживні властивості якого залежать від внесених наповнювачів. Гармонійні органолептичні властивості виробам забезпечують: ірису Льодокол — 9,8 % какао тертого, багатьом виробам — вершкове масло, у тому числі Забава — 10,2 %, Тузик — 8,9, Кис-кис — 7,8, Світанок і Цитрусовий — по 7, Золотий ключик, Херсонський і Сонечко — по 4,5, Соняшничок — 3,1 %. Для деяких виробів використовують поліпшувачі, у тому числі для ірису Забава і Соняшничок — какао-порошок, Сонечко — яєчний білок, Соняшничок — ядро соняшника напівзнежирене, Херсонський — ізюм підсушений — 11,4 % (рис. 5.23). Вологість більшості видів (5,5±1,5)%, в 1 кг міститься не менш як 140 шт. виробів.


Рис. 5.23. Ірис Золотий ключик (1,2), Киць-киць (3), Літній, Молочний, Шоколадний, Сливовий, Фруктовий і Киць-киць (4)
Напівтвердий ірис Ніжний готують з ароматичною композицією «масло-вершки-ваніль», Забава — з какао-порошком, Півник — з какао-порошком і фруктово-ягідною підваркою (рис. 5.24).


Рис. 5.24. Напівтвердий ірис Ніжний, Забава і Півник
AT «Полтавакондитер» випускає ірис незагорнутий: Вершковий (з доданням масла вершкового), Гематоген Дитячий (з включенням альбуміну) і 3 горіхом (з використанням маргарину, горіха і ароматизатора ірисового) (рис. 5.25).


Рис. 5.25. Ірис напівтвердий незагорнутий: Вершковий (1), Дитячий (2), 3 горіхом (3)
На маслі вершковому випускають незагорнутим ірис Вершковий і Дитячий (з доданням какао-порошку); а на маргарині — Ірис з арахісом, Ірис Каченя (з включенням яєчного жовтка) (рис. 5.26).


Рис. 5.26. Ірис Дитячий (І), Ірис з арахісом (2), Ірис Каченя(3)

Ви бачите тільки 24% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.