Книжки по товарознавству

Спеціальні види жувальної гумки

Сорохман. Асортимент і якість кондитерських виробів

Розроблена жувальна гумка, яка містить розчинні і не розчинні у воді компоненти та 0,1-50 % частин полімерної поверхнево-активної речовини (зокрема склоподібного поліфосфату), близько 10 % води і 40-99 % матеріалоносія. Частини полімерної поверхнево-активної речовини помірно розчиняються у воді, забезпечують хрустку структуру, яка зберігається під час пережовування гумки, і проявляють активну дію на поверхність слизової оболонки ротової порожнини і зубів. До складу жувальної гумки також включають катіонний матеріал (зокрема кальцій), який регулює швидкість вивільнення поверхнево-активної речовини, та іони металу, що формують в'яжучі властивості складу.
Запропонована біорозкладна основа жувальної гумки, яка вирізняється поліпшеним розжовуванням. Основа гумки складається з розгалуженого полімеру на основі біорозкладних або гідролізованих груп складних ефірів. Добавка, що включена до складу гумки, також представлена розгалуженим полімером, що містить біорозкладні і гідролізовані групи складних ефірів. Деякі види включають біорозкладний зіркоподібний полімер з кількома гілками або променями, що прикріплені до центральної багатофункціональної сполуки на основі однієї чи більше сполук, що містять три і більше гідроксильних груп або аміногруп.
Внаслідок полімеризації з розкриттям циклу розгалужень полімер може мати один або більше складних циклічних ефірів (LL — лактид, DiD-лактид, гас-лактид, meso-лактид, гліколід), циклічних карбонатів триметилкарбонат і циклічних амідів (капролактам).
Розроблена жувальна гумка з оптимальною консистенцією і швидким звільненням смако-ароматичних речовин. У цьому варіанті враховується оптимальне співвідношення основи, цукру, пластифікаторів, олій, смако-ароматичних речовин та інших компонентів.
Асортимент жувальної гумки поповнився різнокольоровою із хрустким прозорим покриттям. Вона складається із м'якої внутрішньої частини з ділянками, які забарвлені у різні кольори, і хрусткого зовнішнього шару, їстівного прозорого покриття, що містить спирт. Різні забарвлені ділянки містять відповідні ароматизатори. Гумку випускають у формі паличок, грудок, таблеток або кульок. Співвідношення між внутрішньою частиною гумки і матеріалом покриття може коливатись від 1:10 до 10:1. Виріб включає ефірну олію або фруктовий ароматизатор, а на поверхню наносять матеріал покриття у вигляді сиропу, в який додають 0,1-10 % кислот.
Запропоновано кілька видів жувальних гумок поліпшеної структури і здатних виділяти аромат. Гумка із стійким ароматом містить гранульований ароматизатор (0,01-5 %). Завдяки досягненню необхідних значень насипної густини гранульованого ароматизатора, забезпечується повільне виділення летких речовин у ротовій порожнині і протягом тривалого часу зберігається стійкий аромат жувальної гумки. Цей ароматизатор містить суміш духмяних речовин, емульгатор, цукриди і воду.
Розроблені вироби, здатні звільняти ароматичні речовини з підвищеною швидкістю і створювати приємний аромат у роті. Вони включають, %: основу — 19,7, цукри — 53,5, цукровий сироп — 15,3, глюкозу — 9,9, гліцерин — 1,4, лецитин — 0,25, ароматизатор — 0,9, високомолекулярну гідроксипропілцелю-лозу — 0,6.
Розширюється асортимент жувальної гумки, що не містить цукру. У більшості європейських країн реалізація таких виробів коливається від 75 до 90 %. Цінним замінником цукру вважається ізомальт.
Запатентований склад і основа жувальної гумки із зменшеним ступенем прилипання до зовнішньої поверхні. До складу основи, що не містить наповнювача, включають поліізобутилен з високою молекулярною масою, аморфний кремнезем і полівінілацетат з невисокою молекулярною масою. Крім ароматизаторів і підсоло-джувачів, до складу може входити порошкоподібний лецитин, активні речовини із групи, що включають підкислювачі або сполуки, які відбілюють зубну емаль, антимікробні речовини, лікарські речовини, компоненти, що сприяють схудненню, освіжувачі дихання та ін.
Жувальна гумка з регульованою швидкістю вивільнення під-солоджувальної речовини із групи N-заміщених похідних аспартаму, зокрема неотаму. Модифікатор, що сприяє більш швидкому вивільненню цієї сполуки, використовують як інкапсулюючий матеріал. Часом змішують агломеруючу речовину з розчинником для часткового покриття N-заміщеної похідної аспартаму.
Виробляють також гумку з інкапсульованими аспартамом (0,01-1 %) та пірофосфатом натрію (0,1-10 %). Частка матеріалу-покриття складає 20 %. Вміст вологи у виробі не перевищує 2 %.

Ви бачите тільки 36% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.