Книжки по товарознавству

Асортимент пряників заварних

Сорохман. Асортимент і якість кондитерських виробів

Пряники заварні з борошна вищого сорту бувають не глазурованими і глазурованими. Не глазуровані пряники М'ятні, ароматизовані м'ятною олією. Серед глазурованих полілшений склад мають пряники Вершкові (цукор — 20 %, масло вершкове, мед штучний, молоко згущене з цукром і меланж — по 73,1 кг/т). Деякі види пряників ароматизовані м'ятною олією або відповідним ароматизатором (Любительські, Новинка). Пряники Ніжні виготовляють круглої форми на молоці з патокою і значною часткою маргарину (9,4 %), а Тартуські — на сироватці концентрованій та інвертному сиропі. З фруктовою начинкою виробляють пряники глазуровані Колос (на штучному меді і маргарині).
Пряники заварні з борошна 1-го сорту і глазурованою поверхнею випускають дуже широкого асортименту. Високі поживні властивості мають пряники з великою кількістю меду натурального — Медові, Загорські; натурального і штучного — Шкільні; штучного — Юність.
Серед інших видів заварних пряників з борошна 1-го сорту на маслі виробляють пряники Студентські і Дачні, маргарині — більшість видів, деякі — на маргарині і олії або тільки на олії. На натуральному меді виготовляють пряники Ачинські і Космос; штучному — Дорожні, Горіхові; майонезі — Канські і Пікантні; молоці згущеному з цукром — Ірек, Шоколадні. Для деяких видів пряників передбачені інші поліпшувачі: Горіхові і Городецька забава — горіх смажений тертий і подрібнений, Колос — цукати, Пікантні — сироватка молочна згущена, Сюрприз — молоко сухе незбиране і сироватка згущена, Осінній аромат — сік концентрований і какао-порошок, Дачні — виноградне вакуум-сусло і підварка фруктово-ягідна, Васильківські — підварка фруктово-ягідна, яблучний порошок і кориця, Рівненські — підварка фруктова, концентрат квасного сусла і какао-порошок.
Найменше цукру-піску входить до рецептурного складу пряників Забава — 13 %, а найбільше — Кавові — 36, Північні — 34 %. Деякі види пряників розрізняють за формою. Так, пряники Городецька забава мають форму паличок, Забава — фігурну, Космос - прямокутну, Фантазія — півмісяця або круглу, Зимові — круглу з рифленими краями, Юність — серця. Інші види пряників випускають переважно круглої або овальної форми.
Асортимент пряників формується залежно від виду ароматизаторів та поліпшувачів. Так, виділяються пряники Апельсинчики, які покриті глазур'ю з ароматом апельсину, пряники Холодок — з м'ятним ароматизатором, пряники Вечірні поліпшують какао-порошком, а Малютка — незбираним згущеним молоком (рис. 10.1). Колір даних виробів формується залежно від використаних добавок.


Рис. 10.1. Пряники Апельсинчики (1), Холодок (2), Вечірні (3) та Малютка (4)
Розроблені рецептури пряників з використанням какао і дезодорованої рослинної олії (3 какао), патоки і соєвого борошна (Казкові), житнього борошна і олії дезодорованої (Колосок), маргарину і яблучного повидла (Кульбабка весняна), майонезу та яблучного повидла (Осінні барви). За зовнішнім виглядом вони також вирізняються: круга форма — Кульбабка весняна і з какао, подовгувата — Казкові, форма бублика — Колосок і Осінні барви. Термін зберігання даних виробів — 45 діб.
Під ТМ Ромни-кондитер виготовляють заварні пряники з добавками і начинками. Пряники Смак готують подовгастої форми з використанням какао- порошку, Вікторія — круглої форми з фруктовим ароматом і смаком, Карусель — пряник у формі кільця з фруктовим смаком і ароматом (рис. 10.2).

Ви бачите тільки 34% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.