Книжки по товарознавству

Карамель

Сорохман. Асортимент і якість кондитерських виробів

Традиційними замінниками цукру, які використовували до недавнього часу для хворих на цукровий діабет, були ксиліт та сорбіт. Ізомальт є єдиним замінником цукру, який отримують тільки із цукрози. Його використовують у виробництві льодяникової карамелі та багатьох інших кондитерських виробів. Він надає виробам певну консистенцію, текстуру і солодкий смак, хоча солодкість складає 50 % від солодкості цукрози. Ізомальт — це біла кристалічна речовина без запаху, що може бути замінником цукру, наповнювачем, стабілізатором для карамельних виробів. Цей продукт добре змішується з різними ароматизаторами, що додаються до карамелі (від ментолу до м'ятних і фруктових добавок та начинок).
На ринку представлена льодяникова карамель без цукру таких фірм як «Дирол», «Марс», «Нестле», «Орбіт» і багато інших. Ізомальт має досить низьку гігроскопічність, саме завдяки цьому можна значно продовжити термін зберігання карамельних виробів. Ізомальт не має шкідливого впливу на зуби, оскільки він не викликає карієсу, не збільшує рівня глюкози та інсуліну в крові, має понижену калорійність (табл. 16.1).
Таблиця. 16.1
Фізико-хімічні показники карамелі, виготовленої з цукрозою та ізомальтом і патокою


Розроблена технологія виготовлення льодяникової карамелі функціонального призначення з використанням розчинних харчових волокон і олігоцукридів. Завдяки низькому глікемічному індексу, їх можна використовувати для виробництва діабетичних виробів, а висока термостійкість сприяє зниженню вмісту вуглеводів на 10 %. З одночасним зниженням солодкості виробів.

Ви бачите тільки 44% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.