Книжки по товарознавству

Вітамінізовані кондитерські вироби

Сорохман. Асортимент і якість кондитерських виробів

Недостатнє споживання вітамінів негативно впливає на здоров'я людей, знижує працездатність, опірність до простудних, інфекційних захворювань, підсилює негативний вплив на організм шкідливих умов праці і зовнішнього середовища. Вітамінізованими виробляють більшість груп кондитерських виробів.
Мармелад Дитячий включає аскорбінову кислоту (1,02 кг/т). Це желейний різний мармелад на цитрусовому пектині і добова норма вітаміну С (70 мг) міститься у п'яти його частках.
Також випускають мармелад, пастилу і зефір з доданням аскорбінової кислоти і Р-каротину.
Карамель льодяникова Вітамінізована і Ранкова зоря. Вітамінізована з добавкою, кг/т: аскорбінової кислоти — 1,3, вітамінів В, — 0,033, В2 — 0,019 і РР — 0,065. Крім цукру-піску і патоки, до рецептури входить лактоза (26,5 %). Карамель Ранкова зоря містить 2 % аскорбінової кислоти і випускається забарвленою у формі казкових героїв.
З використанням водо- і жиророзчинних вітамінів розроблено кілька назв льодяникової карамелі. Мінеральні речовини (переважно солі кальцію, заліза) входять до складу льодяникової карамелі і желюючих продуктів. З Р-каротином розроблені кілька видів мармеладу і зефіру.
Виробляють карамель з р-каротином і йод-казеїном двох видів: на основі цукру і на основі цукрозамінників. Споживання 50 г карамелі з р-каротином сприяє отриманню порядку 2 мг р-каротину, що відповідає 30 % добової потреби. Використання однієї карамелі з йод-казеїном дозволяє отримати додатково 50 мкг йоду, тобто 50 % денної норми для дітей і 30 % — для дорослого населення.
Шоколад готують Вітамінізований і Спорт з вітамінами. Вітамінізований — це шоколад звичайний з доданням вітаміну Е (токоферол 5,02 кг/т). У його рецептурі передбачена помірна кількість какао тертого (20 %), досить вагома — какао-масла (23 %) і сухого знежиреного молока (15 %). Шоколад Спорт з вітамінами відноситься до десертних, має солодкий смак і в його складі каротин — 0,017 кг/т, вітаміни В] — 0,032, В2—0,032, С— 1,014 і РР —0,315 кг/т.
Випускають шоколад з вітамінами Е, С, В і, В2, Вб, В12, PP, фолієва кислота, D-пантотенат кальцію, біотин (вітамінний премікс 986).
Ряд підприємств випускають плитку кондитерську вітамінізовану.
Шоколадно-молочні пасти «Елім» і «Лека» включають вітаміни С, Ві, В2, В6, РР, фолієву кислоту, залізо, кальцій («Валі-тек-1») («Валітек-5»).

Ви бачите тільки 25% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.