Книжки по товарознавству

Способи фальсифікації какао-порошку і методи їх виявлення

Сорохман. Асортимент і якість кондитерських виробів

Однією із актуальних проблем у харчовій промисловості є раціональне використання сировини. Для кондитерської промисловості важливим завданням є комплексне використання какао-бобів, включаючи переробку їх оболонки, — какаовели. Хімічний склад і органолептичні показники какаовели і ядер какао-бобів дуже подібні. Тому стало можливим використовувати порошок із какаовели, за степенем подрібнення аналогічний какао-порошку. Виникає небезпека фальсифікації останнього, тобто органолептично (за зовнішнім виглядом, смаком) визначити вміст какаовели у порошку неможливо. Це можна зробити, визначивши вміст какао-масла і золи в порошку. Але для цього необхідні спеціальні прилади, реактиви і значні затрати часу.
Тому розроблений прискорений спосіб виявлення фальсифікації какао-порошку, оснований на вимірюванні його питомої маси (густини). Для проведення цього аналізу потрібно аналітичні ваги і скляний стаканчик відомого об'єму (50-100 мл).
Оскільки густина какао-порошку і порошку із какаовели — величини постійні (0,457 і 0,544), то на основі лабораторних досліджень отримана формула, за допомогою якої за відомим показником питомої маси (густини) дослідного порошку можна визначити вміст у ньому какаовели.

Ви бачите тільки 62% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.