Книжки по товарознавству

Контроль якості кондитерських виробів

Сорохман. Асортимент і якість кондитерських виробів

Гатько Н.В. запропоновано методику визначення норм вкладання коньяку і міцних вин у кондитерські вироби. Вона побудована на тому, що аромат і смак кондитерських виробів визначається наявністю ароматичних сполук і добавок, внесених у вироби. Для визначення норм вкладання коньяку, вин, лікерів у кондитерські вироби використовують колориметричний метод за кольоровою реакцією відгону з церій-амоній калієм.
Запатентований спосіб якісної оцінки споживчого показника пряничних виробів. Він передбачає визначення органолептичних і фізико-хімічних характеристик якості пряників, виставлення бальних оцінок, складання зведеної таблиці нарахованих балів, побудову матриці взаємозв'язку органолептичних і фізико-хімічних показників з наступним створенням оцінюваної шкали, згідно якої роблять кінцевий висновок про якість пряникових виробів. Завдяки цьому можна розподіляти продукцію за споживним показником і цей метод пропонують використовувати під час розробки нових видів виробів та організації їх виробництва.
З метою контролю якості кондитерських виробів з наявністю горіхів і арахісу пропонують здійснювати вхідний контроль горіхів і арахісу, а також напівфабрикатів за показниками окислювального псування жиру: складу жирних кислот, тривалості індукції, перекисному числу. Дослідники вважають за доцільне включити ці показники в стандарт і розробити їх допустимі рівні для включення в галузеву документацію.
Ексклюзивну високоефективну рідинну хроматографію використано для аналізу полярних сполук, екстрагованих із ліпідної фракції бісквітів, — продуктів окислення (олігополімерів тригліцеридів і окислених тригліцеридів) і продуктів гідролізу (дигліцеридів). Середній вміст олігополімерів тригліцеридів, окислених тригліцеридів і дигліцеридів для 42-х досліджених проб складало 0,61, 0,89 і 4,69 %, відповідно. Результати показують, що ліпідна фракція бісквітів окислена і гідролізована в значній мірі. Завдяки цьому даний метод можна використати для визначення ступеня свіжості борошняних кондитерських виробів.

Ви бачите тільки 38% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.