Книжки по товарознавству

Розміри, відхилення, допуски і посадки

Зрезарцев. Товарознавство сировини та матеріалів

Складаєш деталі мають сполучувані та нееполучувані поверхні. Сполучувані — поверхні якими деталі приєднуються одна до одної. Нееполучувані (вільні) — конструктивно необхідні поверхні не призначені для з'єднання з поверхнями інших деталей*
У з'єднані двох деталей» що входять одна в другу» розрізняють обхоплюючі та обхоплювальні поверхні. Обхоплюючі поверхні (незалежно від форми) називають отворами і їхні параметрі позначають D.
Обхоплювані поверхні (незалежно від форми) називають валами і їхні параметри позначають d — основний призначаємий розмір деталі або з'єднання деталей. Від нього розраховують граничні розміри та відраховують відхилення. Його призначають після розрахунків на міцність, жорсткість, зносостійкість, або з конструктивних, технологічних та експлуатаційних міркувань. Сполучувані поверхні мають однаковий (спільний) номінальний розмір.
Дійгетуй роамір (позначають di для вала Ш для отвору) — розмір встановлений вимірюванням з допустимою погрішністю.
Для кожної сполучуваної поверхні завчасно встановлюють границі розміру які визначають граничними розмірами: найбільшим (позначають dmax, Dmax) та найменшими (позначають dmin, Dmin). Коливання розмірів у цих межах не повинно впливати на експлуатаційні властивості виробу. Звідси витікає» що дійсний розмір повинен знаходитись між граничними, або дорівнювати одному з них.
Відхиленням називають алгебраїчну різницю між граничним і відповідним номінальним розміром. Відхилення отворів позначають 35, а відхилення валів е.
Граничним відхиленням — називають алгебраїчну різницю між граничним та номінальним розмірами. Розрізняють:
Верхнє граничне відхилення (es. ESI — алгебраїчна різниця між набільшим граничним та номінальним розмірами, (фр. ecart superieur) ESHDmax-D es=dmax-D (1.3)
Нижнє граничне відхилення (ei. Ei) — алгебраїчна різниця між найменшим граничним та номінальним розмірами, (фр. ecart superieur)

Ви бачите тільки 33% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.