Книжки по товарознавству

Класифікація і підготовка сировини

Зрезарцев. Товарознавство сировини та матеріалів

Сировина — прості або складні речовини природного, штучного або синтетичного походження, що використовуються при виробництві готової продукції. Її класифікують за ознаками:
1. Агрегатним станом:
1.1 Тверда (вугілля, торф, руди)
1.2 Рідка (нафта, вода)
1.3 Газоподібна (повітря, гази)
2. Походження:
2.1 Мінеральна Рудна
Нерудна (для будівництва та хімічної промисловості) Горюча (сланці, вугілля)
2.2 Рослинна (картопля, зерно)
2.3 Тваринна (жири, шкіра)
3. Складу:
3.1 Органічна
3.2 Неорганічна
Найбільш відомий представник сировини — руди під якими розуміють мінеральні маси з яких доцільно видобувати необхідні елементи або мінерали.
Найбагатші корисними компонентами скупчення руд називають родовищами, а промисловими родовищами — скупчення, які економічно додільно розробляти. Кондиційними називають руди у яких вміст елемента (мінерала) робить доцільним їх промислове використання. Руди видобуті з надр називають сирими, а після підготовчих операцій — товарними.
Для підвищення економічності і продуктивності процесів виробництва видобуту сировину піддають збагаченню. Збагачена фракція — концентрат, а залишок — «хвіст».
Фізичні процеси підготовки сировини бувають:
1. Механічні — пов'язані з подрібненням матеріалу у твердому стані.
2. Гідромеханічні — пов'язані з використанням рідини, газів або неоднорідних систем.
3. Теплові — базуються на перенесенні тепла від одного тіла до іншого який завершується конденсацією.
4. Масообмінні — базуються на переході речовини з одного фазового стану (рідина, газ, тверде) в інший (Т-Р, Т-Г, Р-Г і т.д.).
Механічні фізичні процеси використовують для подрібнення сировини або готової продукції яке, в залежності від розмірів буває (табл. 2.1);
Таблиця 21
Фракції подрібнення

Крупне і середнє подрібнення виконують сухим способом, а всі інші — мокрим. При подрібнення матеріалів і при їх видобуванні утворюються багато дрібних частинок і пилу. Для їх використання проводять брикетування, або змішують з зв'язуючими (вапняк, глина, дрібний кокс) і спікають в агломерат. Якщо додають до них флюси — отримують офлюсований агломерат. Агломерат отриманий в барабанах., що обертаються називають окатиші.
Машини для подрібнення поділяють на дробарки та млини. Дробарки використовують дот крупного, середнього та дрібного подрібнивши Для всіх інших видів подрібнення — матеріалом. Найбільш поширені дробарки твідах типів:
1. Щокові (мал. 2.1). Бонн прості та надійні в експлуатації, легкі в обслуговувані, породжують сальні вібрації. Використовують для подрібнення високоміцних матеріалів (базальт, граніт).

Ви бачите тільки 39% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.